דף הבית    מזמורי הכהנת    ☺ ניווט מהיר באתר ☺    מערכת האתר     אָבֵרָה מָנְגיסְטוֹ
פורום יוצאי אתיופיה

 

 
 פורום אתיופים ברשת

♣° פורום יוצאי אתיופיה°♣
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[תומר_77]
  משפחת קוסבי שוברת מוסכמות   02/04/2011 00:44 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16

הסדרה משפחת קוסבי ששודרה מאמצע שנות השמונים ועד לתחילת שנות התשעים במאה הקודמת  זכתה לביקורות מצוינות מקיר לקיר , היה זה חדש עבור צופי הטלויזיה במדינה שטופת  הסטריאוטיפים  לצפות במשפחה אמריקאית עוסקת בחיי משפחה  , סיטקום הומוריסטי ושנון בכיכובו של ויליאם הנרי קוסבי (הלא הוא , ביל ) בא בחשבון(?) עם אמריקה של רייגן , אמריקה שבה העוני בקהילה השחורה הביא להתפוררות משפחתית ואלימות במשפחה , פשעי רחוב וסמים (גם) בוושינגטון במרחק הליכה מבנייני הממשל !!  42 אחוזים מהגברים  בגילאי 18 -35  היו בכלא או תחת פיקוחו של קצין מבחן . שיעור הפשיעה בקרב השחורים לא נתפס כזעקה  לחיסול העוני : פוליטיקאים השתמשו בו כדי לדרוש בנייה של בתי סוהר נוספים . ה'אל – קראקה' (כפי שהגדיר זאת כריס רוק) חדר  עמוק לתוככי השכונות המאוכלסות  באפרו אמריקאים , הסם  שלמענו רצחו וגנבו ההמונים בעיקר בקהילייה השחורה  - את שכנהם חבריהם ואף את אחיהם . בעתות השמרנות הלבנה  העשירים הגדילו את ריווחיהם בסכומי עתק והנפגעים העיקריים היו המיעוט השחור , כ 40 אחוז ממהצעירים האפרו אמריקאים היו מובטלים חלק לא מבוטל מהם בעלי השכלה  גבוהה , שליש מהם חיו מתחת לקו העוני .

  

בתוך כך צמחה על המרקע משפחה אמריקאית שחורה 'לא טיפוסית' עבור כל הקהלים גם יחד , לא שיגרתית ולא תואמת את הסטריאוטיפ על השכנים ההם (השחורים העצלנים והמסוממים ) , דמויי משפחת הקסטבל  הפסיקו להיות השכנים שלהם הם היו בעלי הבית , הם חינכו ,אכלו ארוחת ערב משותפת , הפגינו רגשות לבת ולבן הזוג , הם הצחיקו ושינו את כללי המשחק בתעשיית הטלויזיה  בעבודה קשה ובזכות כשרון רב, קוסבי תואר באחת הפעמים כאדם קפדן שדרש משמעת ברזל מהשחקנים, מן הסיבות שבגינה גרפה הסדרה פרסים רבים .

 

http://blacklist.Col.li
   
[תומר_77]
  המשך   01/04/2011 01:32 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16

השיח הציבורי בארה"ב התהלך בין התפישה הגורסת שסדרה זו אינה מתארת את הלך הרוח וההוויה האפרו אמריקאית ויש עמו טעם לפגם , ומן הזוית השנייה היו שראו במשפחה הראשונה של הטלוויזיה כמנוע לשינוי מיוחל - לשאוף ולהיות כמשפחה בעלת ערכים כמו זו המוקרנת על המסך הקטן , אתגר אמביציוני עבור המשפחה האמריקאית בכלל והמשפחה השחורה בפרט – הצלע השלישית  זו שהבעיתה את לבנבני רייגן ובוש  הינה העובדה שמשפחת הקסטבל אף על פי שהקאסט היה מורכב משחומי עור  וגם הדקורציה (ע"ע תמונות הקיר ) המבשרת על שורשיות עמוקה לתרבותם (גם) אהבתו של ביל למוזיקת הג'אז – למרות כל העובדות הללו המאותתות שמדובר במשפחה שחורה גאה לא הוזכר נושא הגזע כתמה שיש לבסס עליו את הסיקטום , הם עסקו בחיי משפחה  בזוגיות בחינוך ובשאלות יומיומיות . השמרנים איבדו את עצמם לדעת  ותהו :: האם אלו הפכו להיות ככל האדם ? 

 

לראשונה הופגנו על המסך הקטן רגשות בין גבר שחור לאישה שחורה והם עשו זאת בצורה שלא משתמעת לשתי פנים  , כחלק מחיי המשפחה ומערכי המשפחה .לאמור לחיוורי הפנים האמריקאים : כן , גם אנחנו מפגינים רגשות חיבה !!

http://blacklist.Col.li
   
[eden24]
  מועדים לשמחה חברים   20/04/2011 17:43 

הצטרף בתאריך :
15/10/2008 22:17
long time  2 see..... 
קודם כל אני רוצה להגיד שאני שמחה לראות שהפורום עדין פעיל , לגבי משפחת קוסבי הסדרה בשידורים חוזרים בשבת בבוקר בערוץ 2 . חג חירות שמח.   
[מנהל.פורום]
  תגובות ללא צורך ברישום לאתר   14/04/2011 18:19 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31

 

 

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
מנהלי האתר - ישראל אדנה יסמני, אדנה זואודו 


ישראלים ממוצא אתיופי| יהודי אתיופיה| ביתא ישראל| אתיופים| תרבות אתיופית| מוזיקה אתיופית| נשים אתיופיות| גברים אתיופים, היכרויות אתיופים| קומדיה אתיופית| היסטוריה אתיופית| זמרים אתיופים |