דף הבית    מזמורי הכהנת    ☺ ניווט מהיר באתר ☺    מערכת האתר     אָבֵרָה מָנְגיסְטוֹ
פורום יוצאי אתיופיה

 

 
 פורום אתיופים ברשת

♣° פורום יוצאי אתיופיה°♣
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[תומר_77]
  יוצאי אתיופיה שנולדו בישראל ??   25/03/2011 16:00 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16

לאחרונה הרוו אותנו במידעים ובמחקרים בנושא נוער ישראלי שהוריו עלו מאתיופיה .

קראנו גם איך מכנים אותם :  'תלמידים אתיופים' ו/או 'יוצאי אתיופיה שנולדו בישראל' .

  

לאמצעי התקשורת  לחוקרים וגם לאלו המכונים  'אנשי מפתח' אין את הפריבילגיה להגדיר אנשים  ככל העולה על רוחם  . אין חיה כזו תלמידים אתיופים שנולדו בישראל , גם אם הם עצמם(התלמידים) מעדיפים הצגתם באופן הזה . נדרשת מידה של אחריות והבנת המשמעות העמוקה שצירופי המילים הללו  טומנות בחובם .... בעיתונות הכתובה והאלקטרונית מוכרחים להגדיר את התלמידים, התינוקות והפעוטות - על פי ארץ לידתם   . תיחומם של ילידי הארץ בקטגוריית 'אתיופים' היא בבחינת הפרדתם מכלל ילדי ישראל . ומה לעשות ! הם חייבים להתמודד עם זה שישראלי (וגם עַם ישראל) זה כבר מזמן ספקטרום רחב יותר.

 

ככל שהודפים את הנערים , התינוקות והפעוטות הישראלים שהוריהם עלו מאתיופיה למשבצת 'אתיופים' כך הם גם ממסגרים אותם בקטגוריית 'העולים (האתיופים) הניצחיים'  ולשימוש במושג האחרון יש המשכיות  ותיחזוק– בעיקר למען ההישרדותה של הפקידות האתיופית בישראל , המשך חקר גולגולותהם של בני הדור השני לעולי אתיופיה ולצרכיי רייטינג .

 

אין זה מפתיע שהשינו ממאן להגיע – מספיק לנו לקרוא על הרכילות הנפוטיזם והתככים סביב המירוץ לראשות הפרוייקט הלאומי למען יהודי אתיופיה  בכדי להבין שמי מאלו המתמודדים על התפקיד הנכסף כלל לא העלו על דעתם לדרוש (מילא לדרוש ,אבל  לכל הפחות שהם עצמם יפסיקו עם הכינויים ההרסניים הללו) את הפסקת השימוש במטבעות לשון החורצות לנחשלות את הדור הצעיר , כבר למן ההגדרה  .

http://blacklist.Col.li
   
[תומר_77]
  המשך   13/12/2010 00:35 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16

בנוסף המועמדים להחליף את נגסט מנגשה כולם ללא יוצא מהכלל – נכשלו במשימות שהציבו לעצמם בתפקידם הקודם : לראייה מצב בני הנוער הורע והתדרדר לתהומות על אף הפרוייקטים הפזורים ברחבי הארץ למען יהודי אתיופיה  , ואין טוב (רע?) ממראה עיניים __ ומה גדלו מעשי מרכז ההיגוי של עולי אתיופיה במערכת החינוך שחתם והודה שהוא  תוצר של עליית מצוקה , עלייה שיש ללמדה לבגרות בהיסטוריה  .

 

ובכל פעם כאשר רושמים ביקורת כלפי אירגוני יוצאי אתיופיה והעמותות – תמיד צצים להם "המיסיונרים" (להירגע - זה בגרשיים) להגן בחירוף נפש על פועלם של אדוניהם , ולא אחת תשמעו את מגניהם מברכים : "שישנה השקעה רבה בנערים ובנערות ואין לנו לשפוט את העמותות טרם ראינו את הנעשה ...." אז יש לנו חדשות בשבילכם  ראינו ^היינו^ הגם עבדנו איתם ולצידם :: . הם מאוד רוצים לעזור , אך הם לא מתאימים  ואינם מוכשרים דיים להוביל לצמיחה ושינוי  !!! 

 

http://blacklist.Col.li
   
[תומר_77]
  המשך   25/03/2011 16:08 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16

העובדה שנערים ונערות כלואים במועדון שכונתי של עמותת x  ובה מתגודדים רק עם מי שהוריהם עלו מאתיופיה היא לכשעצמה יצירת גטו , בסופו של יום אל תתפלאו – למה לא משתלבים ?

 

אפילו התכנים שמעבירים לבני הנוער הם מאוד פרובלמטים : אם תגוללו  להם מכאן ועד הירח ובחזרה רק על המסורת – אודות יופיה של אתיופיה – וכמה שמרנו בקנאות על הדת היהודית ...

 

הם בישראל . והתכנים חייבים להיות קשורים בישראל מולדתם !!!! מבלי להערים עליהם סיפורי אבות . ואין זה נכתב על דרך השלילה , ברור שלתרבות האתיופית וההיסטוריה יש מקום , רק חסרה  המידתיות  . אם בכל שנה חג הסיגד במוקד הפעילות – אז למה מצפים ? ואם מדובר בהצגה על פסח או חג אחר , זה תמיד בהקשר האתיופי   ... כל אלו היו מתקבלים בהבנה מלאה לו היה מדובר בהכוונה לעצמאות קהילתית – משמע פעולות לקראת שותפות קהילתית עתידית הקוראת  לעצמאות חברתית וקהילתית (בפועל זה קורה מתחת לאפנו , ומשום מה אנחנו לא ממנפים זאת על דרך החיוב) .

אם יאמרו הם זאת לשם  "העצמה" , השיבו להם : שהקשבה לנערים היא מידתה הנעלה ביותר  , ובבוא העת שיעשו כן ויקשיבו לנערים והנערות || האחרונים בוודאי  יספרו_ היכן  היו רוצים לראות עצמם כיום ובעתיד, מבלי להחדיר להם סממנים גלותיים שמשאירים אותם היכן

ש:  פרויקטים | חוקרים| תקשורת רוצה אותם .

 

http://blacklist.Col.li
   
[תומר_77]
  תגובה לשאלה בדואר   22/12/2010 02:48 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16

תגובה לשאלה (ההערה) שקיבלתי באינבוקס באתר

אגב- חבל מאוד שלא כותבים את הדברים בפורום עצמו

תגובה 

זה שהמילה "אתיופים" מתארת אותך אותי את ילדנו ברורה לי

ולזאת בדיוק כיוונתי בדברים למעלה.הרי כשכותבים חייל אתיופי נפצע

בצפון , אף אחד לא חושב שהידיעה מגיעה מצפון אתיופיה  

 

שום אמת צרופה לא קיימת בהגדרת צאצאנו כאתיופים , למרות שהם סופגים מאיתנו 

חלק מהנוף התרבותי שהבאנו מארץ מוצאנו .  חייבים להימנע מחשיבה כיתתית צרה

שסוחפת רבים וטובים כמו צונאמי . לא משנה כלל וכלל איך נוח לתקשורת להגדיר

את ילידי הארץ , חשוב מאוד שידייקו ויפסחו על הניראות והרייטינג ...

 

הגם אין בה שום תועלת בהתנגדות  רק לשם התנגדות , לא יקרה שום דבר אם

יחדור משהו מעבר למחשבה הארכוניסטית המקבעת אותנו 30 שנה , ילדים שנולדו 

 בישראל הם ישראלים , נקודה .  

http://blacklist.Col.li
   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
מנהלי האתר - ישראל אדנה יסמני, אדנה זואודו 


ישראלים ממוצא אתיופי| יהודי אתיופיה| ביתא ישראל| אתיופים| תרבות אתיופית| מוזיקה אתיופית| נשים אתיופיות| גברים אתיופים, היכרויות אתיופים| קומדיה אתיופית| היסטוריה אתיופית| זמרים אתיופים |