דף הבית    מזמורי הכהנת    ☺ ניווט מהיר באתר ☺    מערכת האתר     אָבֵרָה מָנְגיסְטוֹ
פורום יוצאי אתיופיה

 

 
 פורום אתיופים ברשת

♣° פורום יוצאי אתיופיה°♣
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[מנהל.פורום]
  חדשות ביתא ישראל   17/02/2011 23:16 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
לשירשור הזה נעתיק כל כתבה חדשותית הקשורה בביתא ישראל , אתיופים , אתיופית , אתיופי
חדשות ,אהבה , שירים , ספרות , מוזיקה
 לביהמ"ש הוגש כתב אישום נגד צ'מרו בזה
צ'מרה בזה, בן 24 מראשון לציון, הואשם הבוקר (ד') בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה ברצח אשתו, מסרט עלמו, שאותה על פי כתב האישום דקר אותה לפני כשבועיים 11 פעמים בכל חלקי גופה. לטענת המשטרה, בזה הודה כי רצח את אשתו.
המשך http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/140/955.html#
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  מאתיופיה לישראל השקת ספר מסעות מרתק   04/08/2010 19:29 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
שיתוף פעולה מרגש בין לוחמים לסטודנטים יוצאי אתיופיה הוליד השקת ספר מסעות מאתיופיה דרך סודאן ועד לישראל בתיעוד מגוף ראשון. אפרים הלוי נשיא המרכז למורשת המודיעין ולשעבר ראש המוסד: 'הספר מאפשר ליוצאי אתיופיה הצעירים לקרוא וללמוד על המסע שעשו בני קהילתם, והופך את המורשת שלהם לנחלת כלל מורשת ישראל. באמצעות הוצאת הספר אנו ממלאים לא רק את חובתנו בהעלאתם, אלא גם בהשתלבותם בחברה הישראלית'
 
במפגש מרגש, שבו השתתפו לוחמי המוסד לשעבר לצד עשרות סטודנטים יוצאי אתיופיה, התקיים אירוע השקת הספר  JEWISH EXODUS FROM ETHIOPIA, בהוצאת המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון והמרכז למורשת המודיעין [מל'מ]. אירוע ההשקה התקיים בראשית השבוע במרכז למורשת המודיעין. באירוע השתתפו לוחמים שהיו מבין המוציאים לפועל של מבצע החילוץ, לצד עשרות סטודנטים בני העדה הלומדים במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון.

את האירוע פתח מר הלוי, שציין כי ייחודו של האירוע הוא בין השאר בכך שלרוב אין המחלצים יכולים ליהנות ולהיפגש עם ניצוליהם. בנוסף ציין: 'הספר מאפשר ליוצאי אתיופיה הצעירים לקרוא וללמוד על המסע שעשו בני קהילתם, והופך את המורשת שלהם לנחלת כלל מורשת ישראל. באמצעות הוצאת הספר אנו ממלאים לא רק את חובתנו בהעלאתם, אלא גם בהשתלבותם בחברה הישראלית'. נגיד המרכז האוניברסיטאי, יגאל כהן-אורגד סיפר למשתתפים כי במרכז האוניברסיטאי אריאל נמצא כיום המספר הגדול ביותר של בני העדה האתיופית הלומדים באקדמיה, זאת בשל מאמץ מכוון שהמוסד עושה לקליטתם, בדגש על מקצועות המדעים המדויקים. דוד בן-עוזיאל ['טרזן'] הציג תיעוד שהוקלט וצולם בנובמבר 1981, בעת הגעת סירות שייטת 13 לאנייה 'בת גלים' באחד מ'מבצעי האחים', כפי שכונו פעולות החילוץ על-ידי המוסד.

הספר JEWISH EXODUS FROM ETHIOPIA מקבץ בתוכו 16 סיפורים נבחרים של ילדים שערכו את המסע עם בני משפחותיהם באותם ימים, ביניהם חמישה בוגרי המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון. הפרק הראשון בספר זה מתאר את סיפור המבצע לצד צילומים המהווים עדות ויזואלית חזקה.מלבד הריגוש שמעוררות העבודות, הן מהוות גם מסמך אנתרופולוגי ממדרגה ראשונה שיכול להעשיר כל קורא וחוקר בתחומים שונים מספרות, חינוך, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, קליטה, יחסי משפחה ועוד.

עורכי הספר הם אנשי המל'מ אלק ברייזבלט וד'ר יובל ארנון-אוחנה, מרצה בכיר במחלקה לישראל במזרח התיכון במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון. את עבודת התרגום ביצוע אנשי המל'מ בהתנדבות מלאה.   לינק http://www.limudim-info.co.il/one_news.asp?IDNews=10210
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  חדש בבאר שבע: סניף לעמותת טבקה   04/08/2010 19:48 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
עמותת 'טבקה - משפט וצדק לעולי אתיופיה' פתחה בשבוע שעבר סניף בבאר שבע. העמותה מעניקה בין השאר ייעוץ משפטי בחינם ומסייעת לעולים בבעיות שונות
 

כתובת לעולים מאתיופיה באזור הדרום: עמותת 'טבקה - משפט וצדק לעולי אתיופיה' פתחה בשבוע שעבר סניף בבאר שבע, שיישרת את אלפי יוצאי אתיופיה שמתגוררים בדרום.  

בטקס הפתיחה נשאו דברים מנכ"ל עמותת 'טבקה', עו"ד איציק דסה, ויו"ר תנועת 'אדיס אלמה', מולוגוטה דגו.

עמותת 'טבקה' ("עושה צדק" באמהרית) הוקמה בשנת 2000 ופועלת מאז למתן סיוע משפטי חינם לעולי אתיופיה, לקידום מדיניות שוויונית ולעקירה של תופעות גזעניות.

 

מקור mynet 

 http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3928470,00.html

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  אבא ואימא בכיתה י"א - א.פ סנבטו   04/08/2010 23:11 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 

בעקבות האירועים המחרידים שפוקדים משפחות בשנים האחרונות, מציע איינאו פרדה סנבטו תוכנית ממשלתית ללימוד בני נוער כיצד יבחרו בני זוג להתמסדות וכיצד עליהם לנהוג במסגרת ההורות הגיע הזמן שהממשלה תיזום תוכנית לימודים בנושא הורות וזוגיות. לא קל לבקש מהממשלה להתערב בחייו הפרטיים של אזרח ולהכניס את הממשלה למיטה שלו, אך לאור האירועים הטרגיים שפוקדים אותנו בשנים האחרונות, אולי הגיעה העת שהממשלה כן תיזום תוכנית לימודים רחבה בנושא בחירת בן/בת זוג ותעניק ידע בסיסי על הורות.

אין לי ספק שזכותו של כל אדם להביא ילדים, כמה שירצה, וכן זכותו להביאם לעולם עם מי שיחפוץ. יחד עם זאת, על-מנת ליצור חברה תקינה ולמנוע הבאת ילדים בעוני מחפיר, עדיף שהמדינה תכניס תוכנית לימודים חובה בכל בתי הספר, בשכבות י"א וי"ב. כאשר כל תלמיד, כחלק מהחינוך המיני, יקבל כלים מהותיים: איך לבחור בן/בת זוג; איך לנהוג כלכלה נכונה; מהי הורות וכיצד מגדלים ילדים.

כל אחד מאיתנו, כבן/בת זוג וכהורה, נוהג כפי שנהגו הוריו, ולעתים קורא כיצד עליו לנהוג בספרי קריאה. כל אחד "עושה ניסוי". לימוד בכיתה, עם מרצה, יכול לתת מענה לצרכיו של כל תלמיד. התלמיד ייצא מצויד בכלים בסיסיים לבחירת המין השני לצורך בניית משפחה תקינה.

אני מציע, כאמור, שכל אדם יחויב לעבור קורס הכנה להורות ולבחירת זוגיות. כפי שנדרש מאיתנו ללמוד במוסד אקדמי לשם קבלת תואר, על-מנת להיות מורים או אנשי מקצוע בתחומים שונים, כך צריך להיות גם בעניין הזוגיות.

מה עשו הילדים שגדלים בתת-תזונה ועם תחושות דחייה מצד החברה, כי להוריהם אין את האמצעים שהם מבקשים להעניק להם. קשה לראות ילד בוכה. אני בטוח שאם כל אחד יקבל הדרכה נכונה, זה יפחית את העוני ויועיל בהרבה מובנים.

למה שילדים יגדלו ללא הורים, אצל משפחות מאמצים, ללא הליטוף הרגשי, ללא החיבוק האוהב וללא תחושת ביטחון שיש להם הורים שאפשר לסמוך עליהם.

הרבה אנשים מדברים היום בגלוי על כך שיש לגרום לכך שכל אחד יעבור הכשרה להורות לפני שהוא מחליט להביא ילדים לעולם. תוכנית זו צריכה להיות ממשלתית. בייחוד בעידן של היום - העידן הטכנולוגי - כל אחד מאיתנו זקוק להשתלמויות בנושא הורות. כשהכל פרוץ, מעמד ההורות הולך לאיבוד והילדים הקדושים נוטים להתפקר.

 

מקור http://www.news1.co.il/Archive/003-D-50395-00.html?tag=18-08-37

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  הערעור נדחה:   05/08/2010 22:52 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
הערעור נדחה: רוצחה של מעיין ספיר יישאר במאסר עולם
 

הערעור נדחה: בית המשפט העליון הכריע הבוקר בערעורו של הצעיר שהורשע ברצח מעיין ספיר ז"ל ברחובות במאי 2005. שמו של הצעיר בן ה-21 נאסר לפרסום כיוון שהיה קטין בעת ביצוע העבירה. בכך קבע בית המשפט כי הרוצח, שאנס, ביצע מעשים מגונים וחנק למוות את הנערה, ימשיך רצות את מאסר העולם שנגזר עליו.

מקרה הרצח האכזרי של מעיין ספיר בת ה-15 מרחובות, זעזע את המדינה כולה. בגזר הדין שניתן בשנת 2007 השופטים התייחסו לאופיו הבעייתי של המערער שהיה בן 16 בעת ביצוע המעשה, שבחר בספיר באקראי כקורבן. הוא נידון למאסר עולם בגין הרצח ול-15 שנות מאסר בגין עבירות האינוס ומעשה הסדום שביצע בה.

מגזר הדין עולה שהצעיר פגש את מעיין בת ה-15 ברחובות כשהייתה בדרך לפגוש חברים, התנפל עליה והחל להכותה עד אובדן חושים. עוברי אורח שהבחינו בו רוכן מעליה ושאלו למעשיו, אך הצעיר השיב כי היא שיכורה והוא עוזר לה.

רצח בלי לאבד את העשתונות

"התנהגות זו של הנאשם הוכיחה כאלף עדים שהיה מצוי אז במלוא עשתונותיו", כתבו השופטים. "ספק אם אחרים, בגירים ממנו ומנוסים ממנו, היו נחלצים מסיטואציה דומה בתושיה כה רבה, שכן המצב שהתהווה על ידי הופעת העדים חייב את הנאשם להתארגנות מיידית, הן מחשבתית, הן נפשית והן מעשית, התארגנות שהנאשם הוכיח כי היה מסוגל לבצעה".

בטיעוניה לעונש בגזר הדין הקודם התייחסו בפרקליטות למעשי הפשע האכזריים שביצע הנאשם ולשובל הקורבנות שהשאיר אחריו. "מעשיו האיומים במנוחה וקיפוד חייה פגעו אנושות, כפי שגם פרשה בפנינו גב' שרה ספיר (אמה של מעיין), בכל המרקם המשפחתי, בהורים ובאחים, שאינם מבינים, כמונו, בין השאר, איך היה מסוגל נער צעיר שהיה כבן 16 באותה עת, למעשים מרושעים ואכזריים במנוחה, שכל חטאה היה בכך שיצאה לעת ערב להפגש עם חברים בקניון סמוך לביתה", לשון גזר הדין הקודם.

למרות גילו הצעיר של הרוצח, והנוהג שלא להטיל מאסר עולם על נער שהיה קטין, בית המשפט החליט להחמיר בעונשו. הבוקר כאמור, הוחלט להשאיר את ההכרעה על כנה.

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  סיפורה של ליאת מקונן בת ה-18   12/08/2010 19:28 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31

תמלול    NoFollow!!:הסתר

ענת דולב: אני רוצה להתחיל בקטע שלטעמי הוא מרגש מאוד. תקשיבו. בשעה 20:00 הגיעו מדריכי המסע לכפר, מנו אותנו ונתנו הוראות ראשוניות והן, אחת, המסע יתקיים אך ורק בלילות, ביום נסתתר. שתיים, אין להדליק פנסים ומדורות בזמן ההליכה וההפסקות. שלוש, במקרה של התקלות עם זרים, אין לשוחח איתם. במקרים יוצאי דופן יש לומר שפנינו מועדות דרומה בגלל מלחמת האזרחים בצפון ובמרכז של אתיופיה. ויצאנו למסע. התעכבתי רגע מאחור. טיפסתי על סלע והבטתי לאחור. בשמיים צצה להקת חסידות שכמו נופפה לי לשלום, לי ולכולנו. למולי נגלו הרי אתיופיה הקסומים, נהרות ואגמים, השדות הירוקים והחיים השלווים. ראיתי את בתי הכנסת הגבוהים, את בתי הספר שאחי למדו בהם, ואפילו הצלחתי לראות הטוקול, הבית שלנו. אחיזה חזקה לקחה אותי משם ומנעה ממני להביט עוד רגע אל המקום שכל כך אהבתי, למקום שבו נולדתי. זה קטע מסיפורה המרגש של ליאת מקונן, היום היא בת 18, וזה אחד מ-82 סיפורים מרגשים של ילדים שעלו ארצה במסגרת מבצע משה. הסיפורים האלה נמצאו כמעט כמו באגדות, בקופסאות קרטון דהויות שנחו מיותמות בפינות חדרים עזובים, עד שיד המקרה גאלה אותם והוציאה אותם לאור, ואנחנו שמחים על כך. המרכז למורשת המודיעין של המוסד יזם את הוצאת הסיפורים בספר שהופץ בארץ ובעולם תחת השם, הגדת יציאת אתיופיה. עכשיו כשהמהדורה העברית אזלה, החליטו להוציא את הספר גם במהדורה האנגלית. בימים אלה הוא יוצא תחת השם, ג''ואיש אקזודוס פרום אתיופיה. הוצאת הספר, יוזמה משותפת למל"ם ולמרכז האוניברסיטאי אריאל. הרוח החיה מאחורי הוצאת הספר הזה בשתי גרסאותיו הוא הדוקטור יובל ארנון אוחנה, מזרחן ומרצה במרכז באריאל, במחלקה ללימודי המזרח התיכון. שלום לך.
יובל ארנון אוחנה: שלום וברכה, ענת.

מקור : NoFollow!!:http://www.ifat.com/VT/Trans.aspx?ID=3342464&CID=591982

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  מונית הכסף   12/08/2010 19:30 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
 
אתיופיות , מונית הכסף , תביעה , עידו רוזנבלום ,אדווה
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  מפעל המלגות לאתיופים בסכנת סגירה   12/08/2010 20:09 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
מפעל המלגות לסטודנטים אתיופים בסכנת סגירה
   עבור סטודנטים יוצאי אתיופיה מימון הלימודים האקדמיים מורכב עוד יותר מאשר לסטודנט רגיל. לרובם הורים המתקשים לעזור כלכלית והם צריכים להשיג את הכסף בעצמם. מפעל מלגות לסטודנטים מצטיינים יוצאי אתיופיה של עמותת טבקה שהצליח להילחם על הטובים ביותר ולאפשר להם ללמוד נמצא כרגע בסכנת סגירה וזאת לנוכח הקושי של העמותה לגייס כספים.

  הדס מהרי סטודנטית מצטיינת למשפטים ולמינהל עסקים מהמכללה למינהל ויוצאת אתיופיה חששה להירשם ללימודים האקדמיים כי הבינה שלא תוכל לשלב בין העבודה ללימודים. אבל המלגה של עמותת טבקה איפשרה לה לצלוח את הלימודים בתואר המשולב שבמכללה למינהל ולסיים בהצטיינות. היום היא אומרת שאלמלא המלגה לא היתה מסיימת את התואר: "היום אחרי שקיבלתי מצטיינת דיקן במינהל עסקים אני ממש שמחה שלא בחרתי לסגת" היא אומרת.

   "כדי להצמיח דור חדש של יוצאי אתיופיה שישתלבו בעמ   דות מפתח קודם כל צריך להצטיין" אומר מנכ"ל העמותה עו"ד איציק דסה אשר קורא לציבור לעזור. "זוהי השנה האחרונה שאנו מעניקים את המלגות וכולי תקווה שנמצא מקור אחר כדי שנוכל להמשיך להעניק את המלגות האלה גם בשנים הבאות בשביל לסייע לסטודנטים המצטיינים להמשיך להצטיין בהמשך החיים."   מתוך ישראל היום כאן  
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  אברהם נגוסה צובר כוח !!   16/08/2010 23:15 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
NoFollow!!:כתבה
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[wark]
  הסיבה שנגוסה רוצה את הנוצרים כאן   20/08/2010 15:10 

הצטרף בתאריך :
04/12/2009 21:57
עכשיו ברור ומובן לי למה נגוסה נילחם למען עליית הפלשמורה והנוצרים
כי  לנגוסה יש שורשים נוצרים משלו, והוא בעצמו אחד כזה .
 
g
   
[מנהל.פורום]
  משווק בפייסבוק   16/08/2010 23:35 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31

 

 
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  חשתי את הגזענות הנוראה בערוץ 1   25/08/2010 21:31 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31

העיתונאי איינאו פרדה סנבטו: חשתי את הגזענות הנוראה בערוץ 1

למה שלא תרוץ לכנסת?
"זה לא קל להיות חבר כנסת. תשמעי, מה לעשות שאני שחור ואנשים לא יקבלו אותי כאילו הנה איינאו שעשה משהו. השיקול הוא לא שיקול של עשייה, אלא שיקול של 'מאיפה הוא? ומאיפה המוצא שלו?'. מה אני אעשה, אני והמוצא שלי אלו כל מיני דברים שעלולים לחסום אותי.

הציבור בשל מבחינה פוליטית לקבל את השחור, אבל המנהיגות לא. המנהיגות עדיין כבולה בדעות הקדומות שהאדם השחור הוא נחות. ההנהגה הציבורית עדיין לא בשלה לקבל את העולים מאתיופיה.

"ברמה העירונית, לדוגמא, הצענו המון וניסינו לקדם דברים, לא בשביל קרדיט. הלכתי ודיברתי בהרבה מקומות, ולמחרת אני רואה את זה בעיתון. כל מה שבאתי וניסיתי לקדם אנשים לקחו כדי לקדם את עצמם ולא באמת כדי לעשות. אחר כך התעלמו ממני".

מה אתה חושב על חברי כנסת ממוצא אתיופי בכנסת?
"אני לא רוצה להיכנס לזה. אני לא רואה בנאדם שבגלל שהוא שחור הוא מייצג אותי. אני לא מאמין באתניות פוליטית, אני מאמין באידיאולוגיה. באדם שיכול לעשות, לא בגלל צבע העור שלו אני אבחר בו. כל אחד עושה ברמת היכולת שלו".

מי היית מתאר כמודל שלך, הדמות לחיקוי עבורך?
"ברמה המדינית הייתי אומר שהיה בנאדם אחד שהלך שנים עם העקרונות שלו וזה מנחם בגין. הוא היה בנאדם ישר וענייני, שהלך ופיתח את כל שכונות המצוקה, חיבר את המזרחים והחזיר להם את הגאווה העצמית. גאוות יחידה.

"הוא ראה את כולם, לא כאשכנזי או ספרדי. ראה את כולם בעין אחת, ואני רואה אנשים כאלה כמודל לחיקוי. ברמה האישית של הערכים זה הסבתא שלי טג'בה דג'ן ודוד שלי אסקבו מששה, אלה האנשים הקרובים שהשפיעו עליי".

הרחבת את פעילותך הציבורית גם לרחובות.
"יש לי שם חבר שהוא כמו אחי בנשמה, אבאי זאודה. הוא בנאדם שעושה הרבה דברים טובים. אני מאמין בבחור הזה, הוא עושה עבודה טובה. הייתי מעורב בהקמת מוזיאון ובהקמת בית ספר על שם יונה ווקל, שהיה מנהיג מיתולוגי של האתיופים".

כתבת ועסקת הרבה בחינוך הנוער האתיופי. אתה מרגיש שינוי עם השנים?
"כשהקמתי את השדולה ב-2003 פניתי לשרת החינוך, אז לימור לבנת, וביקשתי להכשיר מאבחנים פסיכולוגים ליוצאי אתיופיה והיא הסכימה. אחר כך באה ההתנתקות ותקעה לנו הרבה דברים שניסינו לעשות. יש לנו הרבה אנשים מוכשרים בתוך הקהילה, וצריך לתת להם את האפשרות והאמצעים להצליח".

הכתבה המלאה : http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/149/174.html

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  גדי יברקן במסיבת עיתונאים עם רוה"מ   25/08/2010 21:55 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
לינק (וידאו) למסיבת העיתונאים .
 
מאמר לא מתפשר של גדי יברקן בעקבות סיפור "הקופאית הנדרסת"
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[סקוט]
  כתבה של איינאו פרדה סנבטו   04/09/2010 16:22 

הצטרף בתאריך :
04/09/2010 15:50
האם אן דבר מוצלח יותר לעשות
במקום לקונן על מר גורל?
על אינטגרציה שמעתם פעם?   
[מנהל.פורום]
  זיוה מקונן-דגו   05/09/2010 15:01 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
זיוה מקונן-דגו מונתה לתפקיד מנכ"ל האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה
 
אנו שמחים להודיע על מינויה של זיוה מקונן- דגו למנכ"ל "אגודה ישראלית למען יהודי אתיופיה". זיוה הצטרפה לצוות האגודה בנובמבר 2008 כמנהלת היחידה למעורבות חברתית והינה בעלת ניסיון רב בתחום הפעילות הקהילתית בקרב בני הקהילה ובעלת היכרות רחבה עם גורמים ממשלתיים וציבוריים הפועלים בתוכה.
זיוה עבדה בג'וינט-ישראל במשך 9 שנים כמפתחת של התחום הקהילתי והייתה הדמות המרכזית בפיתוח העבודה עם ההורים באגף חינוך ונוער בארגון זה.  במסגרת זו הייתה מופקדת על פיתוח ויישום האפיק הקהילתי. היא הנחתה עשרות קבוצות של הורים ומורים וניהלה את הצוות הקהילתי של התוכנית במסגרת תוכנית "קשרים" בחטיבות הביניים. כמו כן, הנחתה עשרות מגשרים של תוכנית PACT  בבתי הספר.
מאז הצטרפותה לאגודה, הניעה זיוה  מהלכים רבים של שיתוף פעולה ותיאום בין צוות האגודה לבין גורמים ממשלתיים וקהילתיים ברמה הארצית והמוניציפאלית בתחום  הטיפול בנוער בסיכון ובתחום מעורבות ההורים יוצאי אתיופיה בבתי הספר בהם לומדים ילדיהם. ראוי להדגיש את פעילותה הנמרצת של זיוה ליישומו של פרויקט ייחודי לחיזוק מעמדם של הקייסים, אותו פיתחה במהלך לימודיה ב"תהודה"- בית מדרש פלורליסטי למנהיגות יהודית שעל יד מדרשת אורנים ו"קולות".
זיוה היא בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית קהילתית באוניברסיטת בר אילן.
במקביל ללימודיה הייתה חלק מצוות ההקמה של  "מרכז מידע לנוער יוצא אתיופיה" בתל-אביב, שהופעל ע"י האגודה ישראלית למען יהודי אתיופיה. במסגרת זו עסקה באיתור בני נוער יוצא אתיופיה שנפלט ממערכות החינוך והגיע לתל אביב ובמציאת פיתרון הולם לשילובו מחדש במערכת. זיוה הייתה גם שותפה לפיתוח והטמעה של התוכנית "דע מאין באת" של האגף לחינוך ההתיישבותי בפנימיות עליית הנוער.
זיוה מחליפה את דני אדמסו, שכיהן עד כה כמנכ"ל האגודה ומסיים בימים אלה אתעבודתו.
אנו מאחלים לזיוה הצלחה רבה בתפקידה החדש!
 
מתוך אתר האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  כתבה ותגובה   05/09/2010 15:08 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
בעקבות הכתבה הזו http://192.118.73.5/hasite/spages/1187276.html
  התגובה לקוחה מתוך http://cafe.themarker.com/topic/1754044/

למה רק 289 ? שווה לבדוק אופציה לשכן את האתיופים בישראל באחד מאזורי הפיריפרייה היכן שיש תחנות רכבת , במידה ויהיה צורך להעביר אותם ממקום למקום . המדינה חייבת פתרון סופי לבעיית האתיופים . תראו אותם הם פשוט לא בני אדם , ממש כמו מקקים , הם מזיקים והורסים לנו כל חלקה טובה בארץ הזו . מקווה שממשלת ישראל תזדרז ותפיץ תקנון להתנהגות עם האוכלוסיה הבעייתית הזו .

איסור נישואי תערובת , איסור העסקת האתיופים בישראל במקומות עבודה נחשקים גם אם למדו באקדמיה ומוכשרים הם עד מאוד , אין לאזרחי ישראל לאפשר לעולים מאתיופיה לגור בשכנות עימם , במידה ויש אתיופי בבניין דעו לכם שמחירי הדירה ירדו , עידוד אפליה , מחיקת תרבותם של הפרמיטיבים הללו : כבר אין צורך לשרוף ספרים , פשוט מאוד משכתבים את ההיסטוריה , ומזכירים לתלמידים - הזהרו זאת עליית מצוקה - הם מסכנים הם סבלו בארץ מוצאם , היה עוני לכן הם עלו לישראל - במילים אחרות "עשינו להם טובה" על מנת להשתיק את היהודים האמריקאים שזקוקים לתמיכת השחורים בארה"ב . על בעלי המועדונים והפאבים לאסור כניסה של בליינים בצבעי מוקה וחום - הם אלימים ומסוכנים , ומטרידים את בנות ישראל ואת בניה - זה מה שחסר לנו שילדנו הנאווים והיפים ישתלבו עם הללו לאחר לגימה אלכוהול מרובה !! בעומדך בתור לסופר , דע לך שיש לך את מלוא הלגטימציה לא לשלם למוכרת אם היא ממוצא אתיופי - אם תתעקש ותעקוב אחריך - דרוס אותה . לא יאונה לך כל רע , יש מספיק שופטים שיבינו למה נהגת כך .

 

צה"ל וממשלת ישראל יסתירו מידע לגבי אזרח או חייל אתיופי שישבה על ידי אוייבנו , אם הגופה שלך הגיעה ללבנון - והלבנונים מעדכנים את צה"ל וממשלת ישראל שיש גופת אזרח ישראלי - אין צורך להודיע למשפחה , להשאיר את המידע כסודי - מה שווה בכלל אתיופי בישראל .

 

 וודאו להקפיד על הפרדה בין הגזעים מינקותם , יש איסור חמור (כנראה מגובהה ע"י הדת) לגני ילדים לשלב בין תינוקות בני תרבות לתינוקות הפרמיטיבים , אנו ממליצים לעובדי מרכז הקליטה האתיופים והלא אתיופים לשתף פעולה עם השיטה זה ישתלם לכם . התינוקות שהוריהם עלו מאתיופיה מקבלים מתרומות יהדות אמריקה כמויות בילתי מבוטלות של מימון , אך השיטה היא אחרת - רושמים את הילדים משני הגזעים ביחד באותו הגן - בפועל יש הפרדה ומשתמשים בתרומות של התינוקות שהוריהם עלו מאתיופיה בשביל לטפח את הגן של התינוקות האחרים שהוריהם או סביהם עלו ממדינות אירופה וערב . עובדי מרכז הקליטה ישתפו פעולה עם התוכניות הללו האתיופים והאחרים כאחד , יתקיים קשר שתיקה - האתיופים יפגינו יחזרו לבתיהם בתום ההפגנה , למחרת חוזרים לעבודה ולשיגרה , האירגונים של יוצאי אתיופיה (שהם גרועים ממכם) יחפשו את האינטרס שלהם .

 

וככה עוברים חולפים להם הימים . בדרך כלל באותו החודש שמתרחשות אפליות מהסוג הזה ,גם מופיעה כתבה אחת חיובית על הקהילה הזו , מחפשים בנרות משהו שיש לו קשר ליוצאי אתיופיה - מפארים ומהללים את הנושא והנשוא על מנת להשתיק את המצפון של 120 אלף מאזרחי ישראל , ברוב המקרים הכתבות הללו מתארים איך הלא אתיופים עזרו לעולים להשתלב בארץ ..... בעצם מי בכלל צריך שיחוקקו חוקים , האזרחים מכירים את העבודה !!! היו מדינות ועמים שהחוקים רק נתנו לגיטימציה למעשיכם , כאן בישראל האזרחים כל כך חכמים ומוכשרים שהם מבינים טוב מאוד מה הם צריכים לעשות . שתהיה לכם שנה טובה !!

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  דמסאו זגייה (19) אלוף הארץ בריצות ארוכות   05/09/2010 15:49 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
דמסאו מתחרה באופן מקצועי במרוצים ארוכים: ל-5 ק"מ, 10 ק"מ וחצי מרתון והוא בעל מדליות זהב בתחרויות ארציות. הוא מתאמן כל יום, בהדרכת מאמן מתנדב. את נעליי הריצה המקצועיות סיפקה לו ויצו, אשר בצוותא עם הנהלת כפר הנוער בו הוא מתגורר, תומכת בו ומעודת אותו. דמסאו: "אני רוצה להגיע לאולימפיאדה, חולם להסתובב עם דגל ישראל באצטדיון".

דמסאו הינו עולה חדש מאתיופיה, שעלה עם אביו לארץ לפני כ- 4 שנים לישראל ונחת בחיק כפר הנוער "ויצו ניר העמק", הסמוך עפולה. כתלמיד בכפר הנוער של ויצו, עודדו אותו צוות הפנימייה והנהלת הכפר לעסוק במה שהינו אוהב ומצטיין – ריצה למרחקים ארוכים, זאת בצד לימודים לבגרות. "בבית ספר הזה יש רק את הטוב. בלי עזרתם, לא הייתי מגיע לשום דבר, אם זה בנעליים, בציוד או בשיעורים עזר פרטיים. השפה העברית היתה לי קשה, אז דאגו לי למורה פרטי שעזר לי עם השפה. כל דבר שביקשתי-קיבלתי. נעליים, חולצות ריצה וחליפות ריצה. כל חודשיים אני צריך נעליים חדשות שעולות מאות שקלים, כי אני רץ בשטח ויש שם אבנים קטנות. ויצו דאגו לי לנעליים מקצועיות ולכל הציוד ואני מודה להם הרבה, לא אשכח אותם. עכשיו הציעו לי בויצו להישאר לגור בכפר, למרות שסיימתי בית-ספר והחלטתי להשאר. כי זה הבית שלי. כי אנשים בבית הספר רק מחפשים לעזור. פשוט אנשים נחמדים".
  המשך הכתבה http://www.wizo.org.il/htmls/page_3615.aspx?c0=32194&bsp=13007
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[תומר_77]
  אשר אליאס בין 101 המשפיעים לטובה   08/09/2010 18:33 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16
 
אשר אליאס : מאמין שהמפתח להיטמעות העולים מאתיופיה בחברה הישראלית נמצא בשוק העבודה ושאם כבר מכשירים צעירים מבני העדה העדה להשתלב בו , עדיף לכוון הכי גבוהה שאפשר : להייטק .   לינק לכתבה המלאה  http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20100905_7764   אשר אליאס | אתיופים |משפיעים | תש"ע |2010 שנה טובה !
http://blacklist.Col.li
   
[אתי1234]
  שנה טובה ומתוקה   10/09/2010 03:36 

הצטרף בתאריך :
08/04/2007 19:49
שנה של פריחה ושגשוג , שנת בריאות ואושר   
[מנהל.פורום]
  השתלבותם של יוצאי אתיופיה במערכת החינוך   19/09/2010 01:57 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
המסמך המלא והמקורי http://www.knesset.gov.il/committees/heb/material/data/yeled2010-09-13.doc  
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  בני נוער עולים בישראל - תמונת מצב עדכנית   20/09/2010 21:53 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
הלינק המקורי  http://brookdaleheb.jdc.org.il/?CategoryID=156&ArticleID=201
 
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  סוכה ירושלמית   25/09/2010 13:51 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31

פסטיבל "סוכה ירושלמית" יתקיים בחול המועד סוכות לציון 25 שנה למבצע משה. במסגרת הפסטיבל יתקיים הפנינג ססגוני של תרבות אתיופית בכיכר ספרא בירושלים.

בהפנינג יארחו אמנים יוצאי אתיופיה זמרים נוספים: איילה אינגדשט תשיר עם שירי מימון, שמעון טפטה ישיר עם גלעד שגב, ושלמה גרוניך ומקהלת שבא ישירו את שיר המסע המפורסם, "שיר הירח".

החל מהשעה 16:30 תפעל בכיכר ספרא סוכה גדולה ובה יחולק הקפה האתיופי המסורתי ה"בונה", תוצג חתונה מסורתית ותפעל עמדה לשזירת שיער. סביב הסוכה יפעלו דוכנים בהם יציגו אמנים יוצאי אתיופיה מיצירותיהם בתחום הפיסול והציור. בשעה 20:00 ייפתח המופע המרכזי בהנחיית יגאל רביד ומהרטה ברוך.

 האירוע יתקיים ביוזמת הסוכנות היהודית והמשרד לקליטת עלייה בשיתוף עם עיריית ירושלים במטרה לחשוף את תרומתם של עולי אתיופיה לחברה הישראלית והשתלבותם בתחומי התרבות והאמנות. 

אתיופים ,סוכה ירושלמית , בונה , קפה אתיופי

מקור http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3958162,00.html

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  ישראלה לא זקוקה לאפקט אובמה   26/09/2010 18:54 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31

 

הכתבה http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=747676

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  הגיע במייל   05/10/2010 23:30 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31

מה חושב ראש עיריית מעלה אדומים על 220 המשפחות האתיופיות המתגוררות בעירו?
"כל החיים הם ליקטו והיה להם איזה עז ורבע במדבר שם. אין להם דפוסי עבודה. כשאני אומר להם לבוא ב8:00, הם מסתכלים על השמש ומגיעים ב11:00".

ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל כנראה לא שמע על המילה נימוס או על פוליטיקלי קורקט. בצורה בוטה הוא העליב את בני הקהילה האתיופית המתגוררת בעירו. היותר מדהים הוא שאת הדברים הקשים שאנו מביאים כאן, אמר בנוכחותו של שר התעשייה והמסחר פואד בן אליעזר, שבחר שלא להגיב ולא לתקן כאשר כשריאל דבר דברים קשים. זה היה סיור רגיל של שר התעשייה והמסחר במפעלי האזור במעלה אדומים. במהלך הביקור העלה כשריאל את נושא בני הקהילה האתיופית בעירו וזאת בהקשר לשאלה לגבי כוח האדם במפעלים באזור מישור אדומים. לפתע, כשריאל החל בהרצאה על האתיופים.

להלן הציטוט: "יש לי עליה של אתיופים אלינו. האתיופים האלה מקבלים הבטחת הכנסה. כשהבאנו אותם לבוא לעבוד פה במפעלים באו, ראו וחזרו בחזרה. אומרים 'למה לעבוד, אני מקבל הבטחת הכנסה'. העבודה כאן היא לא עבודה קלה". לאורך כל השיחה הזו פואד מקשיב, וכשריאל ממשיך. "האתיופי, הרי זה כדאי לנו, אתה מכניס אותו קודם כל למעגל העבודה. מתחיל להתרגל, לעבוד. זה קשה מאוד להרגיל את האתיופים, אתה יודע, לעבוד, כי הם, כל החיים, ליקטו והיה להם איזה עז ורבע במדבר שם. אין להם דפוסי עבודה. גם אלינו, כשאני אומר להם להגיע לאגף הרווחה בשעה 8:00 בבוקר הם מסתכלים על השמש ומגיעים ב11:00". אמר כשריאל. ואז פואד, בלי שהעיר הערה, לפחות ממה שנצפה בקלטת, והדיון המשיך לעניין אחר.

במעלה אדומים מתגוררים כ220 משפחות יוצאי אתיופיה. רובן הגיעו בשנים האחרונות. חלקם עולים שהגיעו במבצעים משה ושלמה. ח"כ שלמה מולה מקדימה תוקף בחריפות את כשריאל בשל דבריו אלה כלפי אתיופים: "עצוב מאוד שראש עיר שאמור לקלוט עליה ועסוק בסטיגמות על בני העדה. אני דווקא הייתי מצפה מראש עיר ממוצא מזרחי להיות יותר צנוע ולא להתנשא כלפי העדה שהם ציוניים וחיתתו את רגליהם כדי להגיע לארץ. בניגוד לדבריו של כשריאל בני העדה הם חרוצים ועובדים בתחומים רבין ומגוונים. דבריו אלה של כשריאל מעידים על האינטליגנציה של ראש העיר. במקום לטפל בעירייה, שהוא עומד בראשה הוא משתלח כלפי עדה שלמה ומדבר כפטרון. המזל שלנו, של בני העדה, הוא שהוא רק ראש עיר. רפי בן חור, חבר מועצת בעיריית מעלה אדומים אומר בתגובה לאחר ששמע את הקלטות: "הדברים של כשריאל מזעזעים. לא יעלה על הדעת להתייחס באופן כה משפיל לעדה האתיופית אשר  בקשיים רבים השכילה להגיע לכל העמדות בכלכלה, צבא והחברה בישראל. אין לראש עיר קולטת עליה ככשריאל כל זכות מוסרית להמשיך בתפקידו לאחר דבריו אלה".

תגובת בני כשריאל: "הדברים המצוטטים אינם מוצגים בקונוטציה ובהקשר ובסיטואציה בה נאמרו. לצערנו, עולה מהם כאילו יש בהם נימה של ביקורת שלילית נגד העדה האתיופית, אולם נהפוך הוא. הדברים שנאמרו על ידי נאמרו מכאב והבנה של המצוקות והצרכים החברתיים של האתיופים, כפי שאני רואה אותם ומנסה בכל עת לסייע ולעזור להשתלבותם המלאה בחברה הישראלית. העיר שלי היא דוגמה ומופת לקליטת העדה במלוא מובן המילה. לא רק בדיבורים אלא במעשים. כל המערכת העירונית מגויסת להשתלבותם המלאה וקליטתם הטובה של בני הקהילה האתיופית בחברה הישראלית.

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[תומר_77]
  בצאת ישראל - צפייה ישירה (:   13/10/2010 17:02 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16
"בצאת ישראל" - המסע-TAKE 2 
בשנות השמונים של המאה הקודמות החלו אלפי יהודים אתיופים לצעוד, עשרות קילומטרים, אל מעבר לגבול עם סודאן, בנחישות ואמונה להגיע לציון.
בסדרת מבצעים חשאיים, בים ובדרך האוויר, ביוזמת ובסיוע שליחי "המוסד", הם חולצו דרך סודאן ונחתו במדינת ישראל.
כאלפיים זקנים וילדים לא צלחו את החום, המרחקים, הרעב והצמא, ההתנכלויות ואפילו רציחות במסעות ההם.
בין משתתפי המסעות בזמן-אמת היו, בין השאר, ילדה בת שנתיים וחצי, רוני מלאקי, טקלה מקונן, סטודנט צעיר, נפתלי אברהם, רועה צאן ובקר, בן 13.
השלושה יצאו בשלהיי 2009 למסע-חוזר לאורך עשרות הקילומטרים וחוו שוב את התלאות והקשיים, על רקע הנופים ואורחות החיים בצפון אתיופיה בואכה סודאן.
יחד איתם צעדו דני לימור, מי שפיקד על מבצעי חילוץ מסודאן ו"טרזן" (דוד בן-עוזיאל), מפעילי "המוסד" ב"מבצעי משה" וכן איתן חורשתי, יוצא סיירת מטכ"ל, רונית כהן, אנתרופולוגית וחוקרת מורשת יהודי אתיופיה והרופא מיקי אלקן.
את "המסע TAKE 2 " תיעדו הצלם-במאי מני אליאס והמקליט חיים מאיר.
על רקע זיכרונות וצילומי עבר, כמו גם ההתרחשויות העכשוויות והתרקמות היחסים בין משתתפי המסע החוזר, נפרש פרק משמעותי מתולדות "יציאות אתיופיה".
יתר על כן, ואולי בעיקר:
רוני, מי שהייתה בת שנתיים וחצי כשנישאה על גבות הוריה, חודשים ארוכים מאד, לעבר "ציון" היא כיום דוברת משרד הרווחה,
טקלה מקונן- מרכז מגמת לימודי גישור במרכז האקדמאי רופין.
ונפתלי אברהם- מהנדס מוסמך של הטכניון ורב-סרן בחיל האוויר.
 
http://blacklist.Col.li
   
[תומר_77]
  גזענות היא עניין של פוזיציה   13/10/2010 17:20 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16
 
http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_id=a28b07a102084d28785d2d933122ebb1&id=1712
http://blacklist.Col.li
   
[תומר_77]
  ואלה שמותי   13/10/2010 18:57 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16
http://blacklist.Col.li
   
[תומר_77]
  תמונה מעניינת   13/10/2010 23:01 

הצטרף בתאריך :
24/05/2007 01:16
 

http://blacklist.Col.li
   
[מנהל.פורום]
  ממשיכים להעתיק ...   16/10/2010 12:23 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
תודתנו לאתר copyspace האתר שיודע מהיכן לקוחות הכתבות המקוריות (:
    עשור לאינתיפאדה השנייה: מוזיקת הראפ הישראלית לא הבחינה במה שקורה מאת נירית בן ארי :   "התארגנות הפנתרים השחורים בתחילת העשור, והמהפך של 77', הביאו לקרעים בתוך החברה הישראלית שעד אותו עשור ביקשה להציג חזית אחידה של כור היתוך ציוני. כך, ז'אנר המוזיקה המזרחית או הים-תיכונית כונה אז בזלזול על ידי העיתונות האשכנזית האליטיסטית מוזיקת התחנה המרכזית או מוזיקת קסטות, וזמרים כמו זוהר ארגוב או אביהו מדינה מכרו אלפי עותקים של קסטות אך הודרו מהמרחב התקשורתי. באותן שנים הזמרים האשכנזים בוגרי הלהקות הצבאיות היו עדיין האמנים הבולטים בשדה המוזיקה הישראלית, אך תוכני המוזיקה הפופולרית החלו אט-אט להשתנות, ואת הפאתוס הלאומי, ייסורי המלחמה, האדרת הצבא וכיבוש הארץ, תפסו תכנים אישיים וחוויות יומיומיות."   המאמר המקורי והמלא :   http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=1191374
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  תוכנית "גשרים" מצליחה לצמצם את האלימות   20/10/2010 23:11 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
משרד הרווחה והמשרד לקליטת העלייה מציגים: תוכנית "גשרים"
מצליחה לצמצם את האלימות במשפחה בקרב העולים
 
מאז הפעלתה ניתן למנות מספר הישגים של התוכנית :
 
 # ירידה דרסטית במקרי רצח של נשים מקרב יוצאי אתיופיה ויוצאי חבר המדינות משנת 2005, תחילת פעילותה של תכנית "גשרים".
#  עליה במודעות לבעיה ועלייה משמעותית במספר הגברים העולים המבקשים עזרה ומגיעים לטיפול.
#  גידול מתמיד במספר העובדים הסוציאליים דוברי רוסית ואמהרית במרכזים למניעת אלימות במשפחה .
#  מענה מוצלח לקשיים העולים בעקבות מחסום שפה והיעדר יכולת וכשירות תרבותית.
# התמודדות עם חששות בפנייה לממסד ונגישות חלקית למקורות סיוע.

תוכנית "גשרים" הפועלת משנת 2005 נוסדה על מנת לתת מענה להתמודדות עם אלימות במשפחה בקרב אוכלוסיות של עולים יוצאי חבר העמים ואתיופיה. התוכנית פועלת בשיתוף פעולה מקצועי ותקציבי של המשרד לקליטת העלייה ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים, במסגרת המרכזים למניעה וטיפול באלימות במשפחה.

כאמור תוכנית "גשרים" מצליחה לצמצם את האלימות במשפחה בקרב העולים.
מנתוני המשטרה  עולה  כי ישנה ירידה במספר הנשים שנרצחו על ידי בני זוגן ,בחמש השנים האחרונות: בשנת 2005, עמד מספר הנשים שנרצחו על ידי בני זוגן בקרב העולים מאתיופיה על 4 ובקרב עולי חבר העמים על 3. בשנת 2007 עמד מספר הנרצחות מקרב יוצאי אתיופיה על 3 ויוצאי חבר העמים על 1. בשנת 2008  מספר הנשים הנרצחות הן בקרב העולות מברה"מ והן בקרב העולות מאתיופיה ירד  ל- 1.
שנת 2009, ללא שינוי בקרב יוצאי אתיופיה ואילו מספר הנרצחות בקרב יוצאי חבר העמים עומד על 0.
2010- מספר הנרצחות בקרב יוצאי אתיופיה עומד על 1, ובקרב העולות מחבר העמים המספר  עומד על 2 .


ייחודה של התוכנית בכך שהיא מושתתת על הרציונל לפיו טיפול באלימות במשפחה בקרב עולים דורש פיתוח דרכי התערבות רגישי תרבות, ייחודיים ומגוונים לעולים המגיעים מארצות מוצא ותרבויות שונות, בעלות קודים ומאפיינים שונים, על מנת להוציא יותר משפחות ממעגל
האלימות, תוך יצירת מומחיות ייחודית לצד המומחיות בתחום הטיפול באלימות במשפחה בכלל.

התוכנית פועלת כיום בכ-30 יישובים בעלי אוכלוסיות גדולות של עולים ומעסיקה כ-40 עובדים סוציאליים דוברי שפות העולים ונותנת מענה מוצלח לקשיים שעלו בהתמודדות עם הנושא הרגיש.

שר הרווחה יצחק הרצוג:"  אנו חותרים כל העת לאפס סובלנות כלפי אלימות. כשמדובר באוכלוסיית העולים הדבר מקבל מימד עמוק יותר. הגירה היא מציאות שמגבירה באופן טבעי את הסיכון לאלימות. ההשתלבות בחברה חדשה והבדלי שפה ותרבות יוצרים קשיים. זה המקום להתערב. תוכנית "גשרים" מוכיחה את עצמה אך הנתונים לא מספקים אותנו. אנחנו עדיין שואפים להמשיך ולהוריד את מפלס האלימות נמוך ככל שניתן".

השרה לקליטת העלייה, ח"כ סופה לנדבר: "המשרד לקליטת עליה בראשותי, שם את נושא האלימות במשפחה בקרב העולים בסדר עדיפות גבוה. על אף שאנו רואים צמצום באלימות במשפחה בקרב עולים במהלך השנים, אסור לנו לנוח על זרי הדפנה. יש צורך להמשיך ולהפנות תקציבים לטיפול בנושא. דרך תכנית 'גשרים', דרך הסברה פרטנית ודרך ייעוץ אישי ניתן לצמצם עוד את האלימות בקרב כל אוכלוסיות העולים".

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  "כל הכבוד" שלוקחים קרדיט על 'ההישגים'   20/10/2010 23:09 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  "הבנתי שאם אין אני לי מי לי"   21/10/2010 22:35 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31

כך אמרה נציגת האקדמאים, בוגרת המרכז האוניברסיטאי, שבירכה בשם הבוגרים בכנס השנתי של עמותת "עולים ביחד" המפתחת מנהיגות ומצוינות בתעסוקה לאקדמאים יוצאי אתיופיה * אחוז ניכר ממשתתפי התכנית הם בוגרינו

"קליטתם והצלחתם במשק הישראלי של כ-  350 משתתפים ובוגרים של תכנית 'עולים ביחד', וביניהם רבים שהם בוגרי המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, מהווה את תחילת האינטגרציה ההולמת של אקדמאים יוצאי אתיופיה בשוק התעסוקתי. על החברה הישראלית לעבוד יותר ובמשותף כדי שהאינטגרציה בכל תחומי החיים תהיה מלאה", כך מציינת בסיפוק יפעת עובדיה, מנכלי"ת עמותת "עולים ביחד".

בשם בוגרי "עולים ביחד", בירכה בכנס הידידים השנתי של העמותה הבטם טספאי, שעלתה לישראל במבצע שלמה. הבטם בנתה את עצמה במו ידיה, לאחר שהבינה כבר בגיל צעיר כי אם היא לא תדאג לעצמה, איש לא יעשה זאת עבורה. לצד דאגה לפרנסה לה ולבני משפחתה, השקיעה בלימודים שכן הבינה כי ההשכלה היא המפתח להצלחה ולהשתלבות בחברה הישראלית: היא התיימה מאב בגיל 16, נאלצה לעבוד בעבודות ניקיון, והתמודדה בעצמה עם מעסיק שסירב לשלם לה לאחר שהרשויות היפנו לה גב.

לאור הצטיינותה בלימודים האקדמיים, בעת לימודי ההנדסה הכימית במרכז האוניברסיטאי נבחרה ל"עתידים בתעשייה", וזכתה לחונכות בחברת רישום הפטנטים "לוצאטו את לוצאטו". על סמך הישגיה האקדמיים, ואופייה החותר להצלחה ולהישגים ולא מוותר על אף הקשיים, צלחה גם את המיונים של עמותת "עולים ביחד": היא לוותה על-ידי מנטור מן התעשייה - סמנכלי"ת תפעול ב"טבע", לצד סדנאות העצמה אישית, ובעיקר - תמיכה והכוונה. כל אלו הביאו אותה בסופו של דבר להצליח, ולהתברג בשוק התעסוקה הישראלי שתואם את ההשכלה האקדמית שרכשה. היום היא מבקרת איכות במעבדה לביקורת טיב, בבתי הזיקוק לנפט בחיפה.

גם בשנה שעברה בירכה במעמד זה בשם בוגרי "עולים ביחד" בוגרת מצטיינת נוספת של המחלקה להנדסת כימיה וביוטכנולוגיה במרכז האוניברסיטאי - קנובש תגאייה, המשמשת כיום כאנליטיקאית בחברת "טבע". במהלך לימודיה אומצה על-ידי "עתידים לתעשייה", ועבדה במחלקה להנדסה ביו-רפואית בבית החולים "שיבא - תל השומר". קנובש נבחרה על-ידי עו"ד ארנה לין ועיתון "דה מארקר-נשים" של "הארץ" לאחת ההבטחות לשנת 2010.

כחלק מראייתו החברתית, המרכז האוניבסיטאי שם דגש רב על קליטת עולי אתיופיה ללימודים אקדמיים בכלל, ולמקצועות המדעים בפרט. לרשות הסטודנטים הלומדים במוסד עומד רכז העומד המסייע להם בכל הנדרש. אבבה וודג'ה: "במרכז האוניברסיטאי המספר הגדול ביותר באקדמיה של יוצאי אתיופיה. רבים מהם לומדים במקצועות ההנדסה והמדעים, שכן אנו יודעים לנתב את יכולותיהם ולסייע להם במימוש הפוטנציאל הטמון בכל אחד מבני העדה. כיוון שכך, בוגרינו מהווים אחוז ניכר בקרב בוגרי 'עולים ביחד', פרויקט ציוני וחברתי חשוב ממדרגה ראשונה. אנו גאים להיות חלק משמעותי ממנו".

"עולים ביחד - באנדלי וודלי" ("ביחד לפסגה" באמהארית), הוקמה בשנת 2006 בכדי להתמודד עם שיעור האבטלה הגבוה בקרב אקדמאים יוצאי אתיופיה - פחות מ- 15% מועסקים בעבודה התואמת את השכלתם, ורובם המכריע מועסק בטיפול ביוצאי אתיופיה ובמשרות חלקיות או זמניות בלבד. עד כה נקלטו לתכנית כ- 350 יוצאי אתיופיה, ששולבו בהצלחה בשוק התעסוקה בישראל.

 

 

 

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  מעניין איזה כלים מספק הפרוייקט   21/10/2010 22:51 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
שהאקדמיה לא הצליחה להשריש בהם .
לדעתי , שווה בכלל לוותר על האקדמיה וישר "לעלות ביחד" .
 
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  'עולים ביחד ' - פרה קדושה ?   23/10/2010 23:11 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 

מה בעצם יש לנו כאן, בועה שיווקית או מזור אמיתי לבעיית האקדמאים להשתלב במקצועות ההולמים את כישוריהם? אם כן, אלוהים נמצא בפרטים הקטנים, בשביל לענות על שאלה זו, צריך לשאול קודם מה בדיוק הבעיה, ואיך העמותה פתרה בעיה זו? כפי שכולנו מכירים את בעיית האקדמאים, הכלב נמצא בעובדה, שרוב האקדמאים, שאינם משולבים במקצועותיהם מגיעים, כמו כל האקדמאים במקצועות אלה, מתחומי החברה והרוח. כאלה יש בשפע בישראל, ללא קשר להיות האנשים ישראלים ממוצא אתיופי. עובדה, המסעדות של ת"א מלאות במלצרים ובמלצריות משכילות. השאלה היא, כמה מתוך ההצלחות של התוכנית מהווים אנשים מתחומי החברה והרוח אשר התברגו במקצועותיהם? בשביל זה אנו צריכים נתונים מדוייקים, שהגיע הזמן לחשוף אותם לציבור, לאור השיווק האגרסיבי של העמותה לגיוס הכספים בשם אקדמאים ממוצא אתיופי ולאור התמיכה הממשלתית בתוכנית, סיוע שעדיף היה מגיע לצרכים הרבה יותר קריטיים עבור הקהילה.

המאמר המלא y.e.s

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  האם ישיבה תיכונית בדימונה מפלה אתיופים?   24/10/2010 19:43 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
"אתיופים לבד ולבנים לבד", כך תיאר נער אתיופי כבן 14, את המתרחש בישיבה התיכונית "מגן דוד" בדימונה. לדבריו, הוא וחבריו לומדים בכיתה נפרדת, יוצאים לבד להפסקות וגם פעילויות אחרות המתקיימות בישיבה נעשות פעמים רבות בנפרד. "בדימונה אנחנו אולי חצי שנה" אמר הנער, "רק אתיופים לומדים ביחד וישראלים לבד".
 
הכתבה http://news.walla.co.il/?w=%2F94%2F1747369

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  עצוב עצוב ...   28/10/2010 17:52 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
כתבה  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/171/960.html   רק לפני שבועות מספר פורסם על תוכנית 'גשרים' והצלחתה למנוע מקרי אלימות עתידיים הם "התגאו" בסטטיסטיקה ובהישגיהם , ומי נוטל את האחריות עכשיו ? זו כמובן שאלה רטורית . להבא להימנע מפירסומים הזויים על הצלחות ומניעת אלימות .
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  חג הסיגד – הגעגועים לגאולה ....   04/11/2010 23:53 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31

..... נתחיל ב"קֶסים", אלו הם ראשי הקהילה המשמשים גם כרבנים. את התפילות הם מנהלים במעין דו שיח-קנוני עם ציבור המתפללים. כשהם מחזיקים בידם את ה"צֵ'רָה" (מבריח זבובים עשוי שיער זנב סוס) וחובשים כיסוי ראש לבן, שרו לנו שלושה פיוטים בשפת ה"גֶעְז" – שפת התפילות.

את תפילת האמונה בא-ל אחד, "בהטיטו קדוּ‏שׂ קדוּ‏שׂ ("אתה לבדך קדוש קדוש") שרו הקֶסים עם תלמידיהם. כשניתן ההסבר המקדים שדיבר על השוואה לקריאת שמע- "…ה' אחד", חשבתי על זה שכולנו בעצם אחד ועד כמה שזה מורגש ברגעים כאלו…

אלו רגעים אלו, תשאלו? רגעים כמו זה שבו הצטרף אל הקֶסים הסקסופוניסט אבטה בריהון, שהתפרסם עוד באדיס אבבה. כשהוא מואר באלומת אור עגולה וג'אזית, פתח בהקדמה איטית לניגון פרק כק"ב מתהילים- "עומדות היו רגלינו בשערייך". גם כשהצטרפו אליו חברי הלהקה (גיטרה, אורגן, פרקשן ותופים) לווליום גבוה יותר, עדיין המילה "ירושלים" חתכה בבשר החי. שיר נוסף שביצע, ביחד עם נדב הבר, שותפו ותלמידו לניגון אתיופי, היה קצבי יותר (ושכוייך לפרקשניסט).

כשנדב הבר נשאר לבד על הבמה, מצטרף אליו ג'רמי קול חבש. ג'רמי הוא איש חינוך שפועל בין היתר לשיפור מעמדם של הקֶסים במדינת ישראל. "מוסיקה זה אחד הדברים החזקים שאנשים מביאים איתם – המקום של המוסיקה האתיופית בישראל הוא המקום של האתיופים בישראל", הם אומרים וג'רמי נשאר להדגים לנו עוד מטעמים:

 

הכתבה המלאה בקישור למטה

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  שריפה בכרמל   04/12/2010 22:37 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31

שירות בתי הסוהר ידע אתמול את האסון הגדול ביותר בתולדותיו. כשלושים ושישה סוהרים, חניכי קורס הקצינים של השב"ס ואנשי הסגל שהיו עמם נשרפו חיים באוטובוס שהסיע אותם לעבר כלא דמון.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1201867.html

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  יוצאי אתיופיה שנולדו בישראל ??   11/12/2010 18:47 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
 יום עיון בנושא :: בני נוער עולים – תמונת מצב עדכנית   http://194.90.130.106/video/brookdale3/  

ילידי הארץ שהוריהם עלו מאתיופיה 'צורפו' למחקר העוסק בנוער עולה .

ובכן , די לנו העובדה המצערת הזו להבין שוב ושוב איך מנדים את צאצאיהם

של עולי אתיופיה מהחברה הישראלית  . ילידי ישראל אין להם שום מקום

במחקר הקשור בעולים . לילידי ישראל (ולא משנה מהיכן ההורים עלו) יש מקום

במחקר : העוסק ב - ילדי ישראל | בני נוער ישראלים והמשך צפונה .

 

 

 

 

 

 

 

אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  בכייה לדורות הבאים (מתוך ישראל היום )   24/12/2010 16:31 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
 
 
   
            
                                             
 
 
              
                 
 
 

 
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  תנועת אומ"ץ פנתה אל מבקר המדינה   06/01/2011 16:28 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
תנועת אומ"ץ פנתה אל מבקר המדינה לגבי אי סדרים וניגודי עניינים בחברת פרויקט לאומי ליוצאי אתיופיה
29/12/2010
הלינק המקורי למטה
בפנייה של תנועת אומ"ץ אל מבקר המדינה כותבת דליה סרברניק חברת צוות הפרוייקטים באומ"ץ:
פרויקט לאומי ליוצאי אתיופיה   הוקם לאור המצב הקשה של הקהילה  ונועד לקדם את בני הקהילה בישראל. הפרויקט נמצא באחריותו של משרד הקליטה והוא מתוקצב בסך מיליוני שקלים בשנה. מחצית מהתקציב מגיע מתורמים מחו"ל ומחציתו ממשרדי הממשלה.
הפרויקט פועל כבר 6 שנים ומושקעים בו משאבים רבים.
מעדויות שהגיעו לתנועת אומ"ץ וכן מדו"ח שבדק את יעילות הפרויקט עולה חשד לאי סדרים לכאורה, חוסר פיקוח על התשלומים לגופים הפועלים במסגרתו וכן ניגודי אינטרסים בשל מינויי קרובים לגופים הפועלים במסגרתו.
מעיון בתכתובת בין חברת ברנקו וייס לבין ראשי הפרויקט בנושא דרישות תשלום לחודשים ספטמבר אוקטובר 2010, נמצא כי למרות התנגדותו המפורשת של המפקח על הכספים בפרויקט לשלם לחברת ברנקו וייס, סמנכ"ל הכספים של הפרויקט, מר יוסי רוזנר, העביר סכום העולה על 2 מיליון ₪ לחברה.
קיים חשש לכאורה שהסמנכ"ל, מר יוסי רוזנר, מקורב לגופים הפועלים ונמצא בניגוד עניינים בין שמירה על כספי הפרויקט לבין מימונם של גופים אלו ועל כן נאות לשלם לתקופה שבה לא התקיימה כל פעילות.
מביקורת שנערכה על הפרויקט הלאומי, בה נדרשו עובדי הפרויקט לדווח על קשרים עסקיים להם או לקרובי משפחה, דיווחה המנכ"לית על 92 קשרי משפחה (למרות שלטענתה הגדרת קרובי משפחה באתיופיה אינה תואמת את ההגדרה בארץ).
לדעת תנועת אומ"ץ, בשל חשיבותו הרבה של הפרויקט לקידום הקהילה האתיופית בישראל ובשל הכספים הרבים המושקעים בפרויקט, יש מקום להתערבות משרדכם  לשם בדיקת התנהלותו, אופן ביצוע המכרזים לחברות הפועלות במסגרתו וכן לאופן ניהול הכספים וטוהר המידות של האנשים העומדים בראשו.
אנו מפנים נושא זה לטיפולך בתקווה שתמצא בו עניין.
העתק:
שרת הקליטה - גב' סופה לנדבר  (בפקס: 02-5669244)
המשנה למנכ"ל משרד הקליטה - מר חנוך צמיר (בפקס: 02-6752674(

מקור http://ometz.net/activitiesInside.asp?id=2444
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  הצעת חוק המרכז למורשת יהדות אתיופיה   09/03/2011 16:25 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
הצעת חוק המרכז למורשת יהדות אתיופיה
 

פרוטוקול מס'  128

מישיבת ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות

יום שני, י"ב בשבט התשע"א (17 בינואר 2011), שעה 11:00
 
http://www.knesset.gov.il/protocols/data/rtf/alia/2011-01-17.rtf
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
[מנהל.פורום]
  עוד חדשות   14/04/2011 14:51 

הצטרף בתאריך :
17/05/2009 02:31
אתיופים,ביתא ישראל,אתר העדה האתיופית
   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
מנהלי האתר - ישראל אדנה יסמני, אדנה זואודו 


ישראלים ממוצא אתיופי| יהודי אתיופיה| ביתא ישראל| אתיופים| תרבות אתיופית| מוזיקה אתיופית| נשים אתיופיות| גברים אתיופים, היכרויות אתיופים| קומדיה אתיופית| היסטוריה אתיופית| זמרים אתיופים |