דף הבית    מזמורי הכהנת    ☺ ניווט מהיר באתר ☺    מערכת האתר     אָבֵרָה מָנְגיסְטוֹ
פורום אתיופים ברשת
æ²³æ
 

•פורום אתיופים ברשת•
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[EfratYerda]
  מדוע בחזית המאבק נמצאות רק נשים?????   24/11/2009 21:59 

הצטרף בתאריך :
21/06/2009 15:44
למה בחזית המאבק באלימות נגד נשים נמצאות רק נשים? זה פשוט צורם וזועק מתוק הכתבה ובטח יהיה יותר ברור וצורם כשבהפגנה יהיו בעיקר נשים ושהנואמות יהיו פעילות פמינסטיות.
מה הקשר בין פמינזם למניעת אלימות נגד נשים? לא שכחנו במקרה שאלימות היא תופעה מחרידה, בטח ובטח שהיא כלפי נשים, ילדים וחלשים אחרים?
להזכירכם\ן נשים=האימהות שלכם
נשים= האחיות שלכם
נשים= הבנות שלכם
נשים= הסבתות שלכם
נשים= המורות שלכם
נשים= הגננות שלכם
נשים= המזכירות שלכם
נשים= המטפלות של הילדים שלכם
נשים= המנקות שלכם
נשים= הנשים שלכם
מה לכם הצרות הזו? אולי תואילו בטובכם להגדיל ראש ולהבין מה זה אומר אלימות קודם ולאחר מכן מה זה אומר אלימות נגד נשים.
    
[divorced50]
  אני נגד אלימות מכל סוג כלפי נשים   29/11/2009 03:41 

הצטרף בתאריך :
29/11/2009 01:23

בשום פנים ואופן לא לאלימות כלפי נשים. אין זו גדולה/גבורה מצד אותם הגברים המקרינים את האלימות מכל סוג כלפי נשים. גברים כאלו בעיניי הם בלתי אנושיים ונבזיים ואינם ראויים למסגרת /חברה נורמטיבית, גם לא במערכת יחסים בנירמול. האם טיפול פסיכולוגי/פסיכיאטרי יועיל להם יגרום להם להישתנות?  לגבי מרביתם אני בספק אך לגבי חלקם,אולי.

אחרי מערכת יחסים ממשוכת. לא לקשר מחייב/ רציני/חברי. לקשר לא מחייב ולמפגשים מזדמנים, מתי שיתאפשר לך ולי. אם את מייחסת חשיבות לדיסקרטיות, מובטחת מראש.
   
[Nadav33]
  שאלה   26/11/2009 19:27 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36
אני נגד אלימות מכל סוג כלפי נשים ויחד עם זאת (ולא בסתירה) לתוך הגדרת האלימות כלפי נשים נכנסו עוד מקרים שאני אישית לא בטוח או לא חושב שהם אלימות.
 
לדוגמא:
יש שרואים בנשיקה של חיים רמון כמעשה אלימות כלפי נשים.
 
אני רואה במקרה, כמקרה של גבר שלא הבין ולא פענח נכון את כוונותיה של האישה מולו.
אני מבין שמבחינת הבחורה זה לא היה סימפטי ולפחות בדיעבד. אך, יחד עם זאת מבחינת רמון לא הייתה כוונת אלימות או תקיפה ובעצם בראשו היו מחשבות רומנטיות או אירוטיות לגיטימיות לבן אדם רגיל.
המקרה הזה, הוא מקרה מהחיים שקורה וקרה להרבה אנשים. קורה שהחיים מזמנים גם מצבים לא נעימים ומביכים שנובעים מאי הבנה של צד אחד את הצד השני.
מכאן ועד לקביעת המעשה כמעשה מגונה יש מרחק. הרי אם תחת קורת גג הגדרתית אחת נגדיר מעשה כזה יחד עם מעשים מגונים שהם ביזוי מיני ממשי- נפחית מעוצמת חומרת המעשים המגונים.
 
וגם לגבי "הטרדה מינית" יש לי מה לומר. שהרי גם זאת אלימות כלפי נשים וגם זאת תוקפנות מינית. בשנים האחרונות נושא ההטרדה המינית מטופל היטב על ידי החוק ועל ידי ארגונים. לדעתי, במילה "הטרדה" יש את ההגדרה למושג הטרדה מינית.  הטרדה, להבנתי, יכולה להיות רק מעשה שחוזר על עצמו לאחר שהעושה את המעשה הוזהר והותרע שהמעשה מטריד .  הנשיקה של רמון לדוגמא לא הייתה הטרדה מינית כי היא נעשתה בפעם הראשונה ולא היה את ה"חזרה על המעשה" שזה מה שנקרא הטרדה.
 
    
[Nadav33]
  האם נשים= המנקות שלכם ?   26/11/2009 19:33 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36
נשים= המורות שלכם? היה לי מחנך גבר. אני יודע שזה חריג. אבל, הוא היה טוב. חבל לקבע את המקצוע כמקצוע נשי בלבד.
 
לגבי ניקיון וטיפול בילדים- צריכה להיות חלוקת עבודה בבית. למה שנשים ישאו בנטל לבד?   
[EfratYerda]
  גם לי היה מחנך גבר אז?   26/11/2009 20:53 

הצטרף בתאריך :
21/06/2009 15:44
הסיכויים שלו לחטוף כאפה מאשתו מאוד קלושים.
ישנה מציאות קיימת. הרוב של מי שעוסק בהוראה, ניקיון, אחיות, סיעוד והבאת ילדים לעולם הוא נשי.
אני שמחה ששמת לב לציוני התפקידים שלי, אך חבל שלא ירדת לסוף דעתי.
אני האחרונה שרוצה לקבע מקצועות אלו כנשיים, אבל זה מה יש ותוך כדי כתיבת הפוסט היה ברצוני להסב, על הדרך, את תשומת הלב גם לאפליה התעסוקתית שקיימת כלפי נשים, שכבר נידונה פה ואף הגבת כלפיה בציניות יתירה.
רמון הוא רמון ונשיקה ללא רצון זו אלימות!!! המקרה של רמון היה מקרה מאוד מיוחד, לכן הגיע לבית המשפט העליון ולא רק אליך.
לגבי המילה הטרדה- ראה למטה, מן המילון אפשר להבין שלא בהכרח מדובר בדבר החוזר על עצמו.
יצא לי לומר זאת כמה פעמים בעבר, אומר שוב בשבילך, כדאי לבדוק מילים ומשמעויותיהן, לא תמיד זה מה שאתה חושב. למשל המילה מניפולציה (משהו שלמדתי היום) נתפסת כדבר שלילי כשאיננה בהכרח שלילית. באנגלית משמעות המילה to manipulate- to use, move or control something with skills.
בתרגום חופשי "טאקט", בתרגום פחות חופשי "לתמרן".
תגיד לי נדב, גברים הפכו לאהבלים באיזשהו שלב בהיסטוריה בלי ששמתי לב? מה זה לא נעים? מה זה קורה? אתה נמצא עם מישהי אתה רוצה לנשק אותה, אם זה המומנט אפאחד לא יבוא וילחש לך "עכשיו" אתה מרגיש שזה הזמן וגם הצד השני אמור להרגיש זאת. אם אתה לא סגור על עצמך, כדאי שתשאל, אם את לא סגור על עצמך ואתה לא שואל ומנשק בכל זאת ראה זאת ככפיה\ אינוס של הצד השני להתנשק.
נשים לצערי הכבד הן דבר שברירי ברוב העולם לכן הנושא הוא כל כך רגיש וכל כך מורכב ובעייתי. יוצא לי להרגיש מאויימת יותר מדי פעמים שאני מחוץ לביתי רק מעצם העובדה שאני אישה ברחוב שהוא קצת לא מואר. אני לא מדמיינת, ואני לא בפרנויה זו אוירה שאוחזת אותי יותר מדי פעמים, אז אנא ממך אל תקל ראש יש בעיה קשה של אלימות כלפי נשים ואלימות היא לאו דווקא מכות, לצעוק על מישהי "סתמי את הפה" זה אלים בעיניי, לשרוק לי כאילו אני איזה כלבה (ויש כל מיני סוגי שריקות) זה יותר אלים ממכות בעיניי.
אני יודעת שאתה גבר וקשה לך להבין את כובד הדברים מהמקום הזה, אבל הדבר הכי קרוב לזה שיוכל להמחיש לך את התחושות שאני מנסה להעביר לך הוא מצב בו גבר שורק לך, או מסתכל לך על התחת... וכו' אלו דברים שקורים ביומיום ולא רק בדרום ת"א או בערים פריפריאליות או בשכונות מצוקה.
ותמיד תמיד אם יש משהו לא ברור תשאל, אל תנחש ניחושים, חבל.
 
הַטְרָדָה
ח (נ') [מן טרד, הִטְרִיד]
1. גְּרִימַת טִרְדָּה וָטֹרַח, הַטְרָחָה: סְלַח נָא עַל הַהַטְרָדָה.
2. [בצבא] שׁוּרָה שֶׁל פְּעֻלּוֹת הַתְקָפָה קְטַנּוֹת שֶׁתַּכְלִיתָן לִפְגֹּעַ בְּחֹפֶשׁ הַתְּנוּעָה שֶׁל הָאוֹיֵב, בְּחַיָּיו הַתַּקִּינִים וּבְרוּחוֹ – כְּגוֹן פְּשִׁיטוֹת, צְלִיפוֹת וְהַפְצָצוֹת: "שָׁם רַק צוֹלְפִים... לְהַטְרָדָה וּלְהַטְעָיָה" (יזהר, צקלג 234). תַּכְסִיסֵי הַטְרָדָה שֶׁל "פָּגַע וּבָרַח".

[הַטְרָדַת-, הַטְרָדוֹת, הַטְרָדוֹת-]
   
[udalit44]
  ל-Nadav33   26/11/2009 20:42 

הצטרף בתאריך :
13/07/2009 01:17

 בעניין התפקידים המסורתיים לנשים.
 אז מזמן יש גנן ולא רק גננת ואפילו יש גן בירושלים שכולו גננים ואף לא גננת אחת, מתוך עיקרון.
לגבי מורים זה לא חידוש ואף מחנכים קיימים כבר עשורים- במערכת החינוך.
מזכירים אף הם לא חידוש.
אני חושבת שאפרת אם יורשה לי לחדד בשמה, התכוונה ברמת העיקרון, לרוב המאייש את התפקידים.

לעניין הנשיקה של רימון שנכנסת תחת ההגדרה "הטרדה מינית".
זוהי הטרדה מינית, ושלא תהיה כאן אי הבנה.
הטרדה מינית, באה להכניס את הפעולות בסקטור הטרדות על בסיס מין שאין בהם ביצוע האקט עצמו. ויש במונח הטרדה מינית בכדי לדרג את סוגי ההטרדות המיניות עד לאקט של אינוס.
 אינוס אגב, זה אילוץ. ברגע שרמון מנצל את סמכותו במקום העבודה על הכפופה שלו הוא מאלץ אותה.
 הטרדה היא פעולה שאולי יש בה קונוטציה של אקט שחוזר על עצמו.
אך בהקשר הזה, ואולי גם בהקשרים אחרים שלא עולים כרגע במוחי, עצם הפעולה עצמה היא הטרדה. אין צורך לחזור עליה שוב בכדי שאני אפגע. אם אומרים לאדם כושי ברחוב, גם אם לא חזרו עליה מס' פעמים המילה עצמה כבר פגעה.
 לעניין הנשיקה, נשיקה היא אקט אינטימי עם קונוטציה מינית.
עם זאת אין זה אומר שבכל פעם שמישהו יגניב נשיקה, אותו אדם יהיה בסכנה של אישום בגין הטרדה מינית.
 לדוגמא: זוג יוצא לדייט, בסיום הדייט הבחור או בחורה מגניבים נשיקה לבן/בת הזוג. אין הוא או היא נמצאים בסכנת אישום בגין הטרדה מינית.
האווירה הייתה רומנטית, שני בני הזוג הגיעו לפגישה עם מטרות רומנטיות (לא בהכרח ברמת מגע כל שהו כולל נשיקה), אך התפאורה המסרים הם באוויר.
לרמון, כמו לסמכויות בצבא, כמו לנשיא, כמו למנהלים ומנהלות או לכל אדם בכיר במקום עבודתו. גם אם נשלחו מסרים בזיקקי דינור אסור היה לו להגיע למצב אנטימי עם מי שכפופה/ף לו.
 החוק הזה נועד להגן על הכפופים במקום העבודה.  להגן עליהם מניצול סמכויות לשם הטרדות מיניות ועד אינוס.
רמון, על אף שהוא אהוב עלייך, ונראה שכואב לך עליו מאוד, לא נפל מהנשיא כאשר ניצל את סמכותו בכדי לשדל את כפופתו.
ההבדל בינהם הוא חומרת הניצול- וזה לא שאלה אם היה פה ניצול/הטרדה.
 שוב עניין הנשיקה, במקרה של רמון נובעת מניצול סמכויות מקום העבודה לצורך/ לשם הטרדה מינית.
זה מקביל לניצול סמכויות בצבא- ונשפטים על כך גם אם הכפוף הסכים לקשר האינטימי ובייחוד כאשר לא הסכים.

לסבר את האוזן:
אלימות על כל גווניה:
אלימות פיזית, אלימות נפשית, אלימות כלכלית, אלימות מינית, אלימות חברתית.
 כולם אלימויות ולא סתם הם נוספה או הוסמכה להם המילה אלימות!
 
   
[Nadav33]
  התייחסות לאפרת - חלק 1   26/11/2009 23:36 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36

שלום אפרת.

לצערי, באופן עובדתי נשים חוות יותר אלימות על סוגיה השונים מאשר גברים. ישנן נשים שנאנסות בביתן על ידי בעליהן, ישנן נשים שעוברות התעללות נפשית ויש גם נשים מוכות.

אני פמיניסט וכך הייתי רוצה שימשך. אך יחד עם זאת,  יש בינינו גם הבדלים ופערים לעניין קביעת הגדרת המעשים שאת תכני אותם כאלימות מינית. ואולי פה תבוא התשובה מדוע פחות גברים עוסקים ופעילים בארגונים למניעת האלימות כלפי נשים.  ברשותך אגיב בשיטת הסעיפים:

 

1. טענת שהתייחסתי בציניות לאפליה כלפי נשים שמתבטאת בפערי השכר : ובכן, יש דברים בגו. אך, עיקר הציניות הייתה כלפי הדרבון וההפצרה שנענה (הייתי כן איתך, אנא קבלי זאת ברוח טובה ובהומור).  לעצם העניין והמסקנה הסטאטיסטית-  מדובר בנתון סטאטיסטי שלא משקלל  נתונים נוספים שקיימים בשוק העבודה.

האם הנשים עובדות את אותן שעות כמו הגברים? הרי ישנן מגזרים שבו הנשים לא יוצאות לעבודה (נשים מוסלמיות), יש הרבה נשים שמאריכות את חופשת הלידה (אילו היו לי ציצים עם חלב, הייתי נשאר בבית ואילו אשתי הייתה יוצאת לעבוד. אבל זה לא המצב),  כאמהות יוצא שבמקרים רבים נשים עובדות פחות מגברים ובמקרים רבים גם משרות חלקיות ואף נשארות בבית ללא עבודה. על פחות שעות בעבודה גם המשכורות נמוכות יותר סטאטיסטית.  

נוסף לכך- יש מקצועות בהם משלמים יותר על מאמץ פיזי ועל סיכון והמקצועות האלו  הם גבריים בשל המגבלה הפיזית שיש לנשים.

האם אישה רואת חשבון בדרגה מסוימת מרוויחה פחות מרואה חשבון גבר בעל אותה דרגה? לא.

 

 

 
   
[Nadav33]
  התייחסות לאפרת - חלק 2   26/11/2009 23:38 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36

2.  פס"ד רמון הוא פס"ד מבלבל. ביהמ"ש פסק כי רמון עשה מעשה מגונה. ומצד שני כאשר נקבע עונשו הוחלט שבעבירה אין קלון (שזה שערוריה שאין כדוגמתה לקבוע תקדים שמעשה מגונה הוא ללא קלון ולא פלילי) . יצאתי מבולבל מהפס"ד הזה. לא הבנתי מה בית המשפט רצה להעביר כמסר לנו. בהמשך, הוא חזר לספסלי הממשלה כאילו עונשו לא היה עונש על עבירת מין.

את כתבת שהמעשה של רמון הוא אלימות והעובדה זה בג"ץ...ומה בעצם היה המסר של בג"ץ? אני לא מבין את העובדה.

 

3. הטרדה מינית-  אנא קראי את החוק למניעת הטרדות מיניות. ושם תביני את מוטיב החזרה על המעשה שהובהר כי הוא מטריד. יש יותר מדי תחומים אפורים שלא סגורים. אך מצד שני אנשים עשויים להיכנס לכלא על הדברים הלא ברורים האלו.

 

4. נשיקת אשת העכביש-  לצערי, טעויות בשיקול הדעת נעשות ונעשו ואף גרמו לנזקים גדולים כמו למשל תאונות דרכים. גברים גם שוגים בהבנת האישה שלידן. המעשה שנעשה אולי היה מגוחך ולא ראוי במעמדו של שר המשפטים דאז (ובעצם אולי אנחנו אלו ששגינו שאנחנו בוחרים אנשים כאלו..) אבל במישור הפלילי אינני חושב שיש פה קייס. ואני סבור ששונאיו של רמון עשו מאמץ לחסל אותו על רקע המעשה.

למעשה, היתה כאן נשיקה צרפתית לבחורה שעמדה מאוד מאוד קרוב אליו. פניה היו קרובים לפניו עד כדי נשיקה. בכל זאת יש סיכוי מסוים שהוא חשב שזה מתאים. קורה שאדם בטוח במשהו שמסתבר כטעות.

אומרים שלא יורשע אדם בעבירה אם קיים בדל ספק בקשר לאשמתו...האם במקרה הזה לא היה קיים בדל ספק באשר לאשמתו? ואם היה אלמוני שנישק גברת שלא הסכימה- האם היה כזה טרראם?

 

 
   
[EfratYerda]
  לנדב -זו אחת הטענות החצופות ביותר   27/11/2009 03:03 

הצטרף בתאריך :
21/06/2009 15:44
סליחה, נשים מביאות ילדים, באופן יוצא דופן במדינת היהודים יש שטיפת מוח לגבי כל הקשור בילודה ולאחר מכן גם באים בטענות שהן לא עובדות את אותן השעות, זוהי הטענה החצופה ביותר שקיימת בנושא הזה. מה לעשות שבאופן אינסטניקטיבי עול גידול הילדים נופל על האישה? לאחר מכן, באים בטענות "נשים לא עובדות אותן שעות". מדובר במערך שלם של התנהלות לא שיוויונית שניזון משיתוף פעולה של שני המינים, מצד אחד אדישות נשית ומצד שני ניצול גברי של המצב. - שכר ניקיון זה לא נחשב עבודה פיזית, כי זה לא נשיאת לבנים של עבודה בבניין??? שום תוספת סיכון, שכר ושום כלום, נשים מנקות במשרה מלאה בשכר מינימום. סיעוד זו לא עבודה פיזית?? שכר מינימום!! אתה טוען שאישה רואת חשבון בדרגה של רואה חשבון מרוויחה אותו דבר? לא מאמינה לך, מצטערת, תביא הוכחה בכתב. -פס"ד רמון אם פס"ד רמון היה כ"כ מבלבל, מדוע בחרת אותו כנציג המין הגברי?? לגבי איש ציבור או לא איש ציבור, האם היה טרראראם?- אתה נסחף לשאלות שאינן רלוונטיות לדיון הנוכחי. זה בדיוק דומה לשאלה "ואם יגאל עמיר היה רוצח עובר אורח ולא את רבין גם אז היה כזה טראראם"? לא! לכן איש ציבור הוא איש ציבור ולא עובר אורח. נו באמת נדב. לגבי הציצים שאין לגברים- תהנו ממה שיש לכם\ן כי זה מה יש, אך לגבי חופשת הלידה, בימינו, תוכל לחלוק אותם עם בת זוגתך. בתור פמיניסט ציפיתי ממך לקצת יותר. יודע מה, אני אהיה מעצבנת באמת, ללדת, זה תוספת סיכון אוקיי. לפיכך כל אישה צריכה לקבל תוספת שכר על זה שהביאה ילד למדינה חוש הומור- יש לי חוש הומור, אך יש דברים שלא מצחיקים אותי, פשוט כי הם חשובים לי מדי מלצחוק עליהם, כמו בדיחות שואה למשל. ברוח לא הומוריסטית זו, אני  מצרפת קטע של מונטי פייטון. http://www.youtube.com/watch?v=IqhlQfXUk7w lala salama         .


   
[Nadav33]
  תגובה לזו אחת הטענות החצופות –חלק 1   28/11/2009 04:18 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36
שלום אפרת, המורה של כיתה א' היקרה.
עד כה נהגת להפציר בילדי הפורום להתייחס לנושא מסויים (שמה לעשות?...הם וולנטרית לא ענו לו ואולי לא בכדי) עכשיו את נוזפת קשות במשתתף ומכנה אותו חוצפן. לעמוד בפינה? לכתוב אלף פעמים שאסור לדבר ככה? או להביא פתק מההורים? (רק זה לא... כי אמא שלי תהרוג אותי).
סתם....אפרת, שיהיה לך שבת שלום. ואני מאוד מעריך פמיניזם גם על ידי נשים וגם על ידי גברים. וגם מעריך את השיחה או הויכוח איתך ועם יודלית.
חבל, רק שאם אני חושב את מה שכתבתי, אני מתויג כשוביניסט. שוביניזם מבחינתי זה גזענות. לא רוצה להיות שם.

1. "נשים לא עובדות אותן שעות" – הטענה שלי היא לא כלפי הנשים שאינן עובדות, שהרי אנו יודעים שנשים גם עובדות בבית. הטענה או ההערה היא לגבי הממצא הסטאטיסטי. ללא קשר למין העובד-כאשר עושים השוואה בין שכר צריך להיות בסיס להשוואה. אי אפשר להשוואות מחיר של ליטר חלב בשופרסל למחיר של חצי ליטר חלב בקו אופ- ואז לצעוק ש"בשופרסל יותר יקר".

2. לגבי תוספת סיכון וכח פיזי גברי- אנא ראי את תשובתי ב" תגובה לאתה לא אוהב אותו של יודלית- חלק 1 "
סעיף 3.   
[Nadav33]
  התייחסות לאפרת - חלק 3   26/11/2009 23:32 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36

5. אני מבין שאת תרגישי מאוימת ברחוב חשוך כאשר מולך עובר גבר על המדרכה. נכון היו דברים מעולם ויש לך סיבות. אך, יחד עם זאת, הגבר שחולף מולך הוא ב99.99% לא אנס ולא סוטה מין. זה שהמנגנונים שלך עובדים, זה עדיין לא אומר שצריך להכניס גברים לכלא על דברים לא מתאימים.  ומי ששורק לך ברחוב הוא חסר טעם, שוביניסט ולא מנומס אבל זאת לא אלימות.

 

6. לגבי הסתכלות על התחת- תתפלאי, אבל  יש מקרים שהפעולה הזאת לא רצונית. אבל, לא נכנס לזה...הרי יופי והמשיכה של נשים גם משפיעים על נשים סטרייטיות וגם זה לא תוקפנות מינית.
   
[Nadav33]
  תגובה לזו אחת הטענות החצופות- חלק 2   28/11/2009 04:23 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36
3. ראיית חשבון – אנא ראי תשובתי ב "תגןבה לאתה לא אוהב אותו של יודלית-חלק 2 " סעיף 5.
רצית הוכחה בכתב. האם התכוונת שאביא לך תלושי שכר של אנשים אמיתיים כהוכחה? נו די.

4. שאלת אותי מדוע בחרתי את רמון כנציג המין הגברי. מצטער, אני לא מבין את השאלה.
אבל, אענה על משהו אחר. המקרה של רמון, זה המקרה שהיה יכול אולי לקרות גם לי (כשהייתי רווק והולל) וגם לגברים אחרים. אני מבין שמבחינת המתלוננת זה אירוע מגעיל (הרי אף אחד בינינו לא היה רוצה שחיים רמון ייתן לו נשיקה צרפתית... זה איכס), אבל איפשהו השתגענו לגמרי בנושא. זאת הייתה רק נשיקה צרפתית וזה נעשה כי הוא האמין שהיא תשמח ותשתף פעולה. נכון...זה לא במקום ולא לעניין כיוון שהוא שר המשפטים ולא ילד פרחים בוודסטוק עם ג'וינט. אבל, זה לא פלילי, זאת לא עבירת מין פלילית.
אני סבור שלתקשורת היה חלק פעיל מאוד בניפוח הפרשיה, עשו רעש תקשורתי כאילו זה היה לפחות אונס.

5. תוספת סיכון לאישה- אני בעד. אגב, לרוב המשפחות יש חשבון בנק אחד ויחיד. כך שאם האישה מקבלת סכום כספי אז גם הגבר נהנה ממנו. אז אני בעד. להביא ילד למדינה, כהגדרתך- זה פאשיסטי. האם גם לערבים מגיעה תוספת הסיכון?   
[Nadav33]
  התייחסות ליודלית-   27/11/2009 00:14 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36
נשים פגיעות ונפגעות יותר מגברים. נשים נתונות יותר לאלימות ולתוקפנות מינית ואפילו בביתן. על כך אינני חולק והייתי רוצה להאמין שאני פמיניסט, למרות שיש הבדלי דיעות ביני לבין פעילות פמיניזם. אגב, גם ישנם מקרים שגברים נפגעים מרוע של נשים כמו למשל עיוותי דין במשפטי גירושים, תלונות שווא על אלימות למטרת השגת הישגים במשפט (ויש עורכי דין שמייעצים לאישה לעשות כך) אבל בואי נעזוב את הגברים ונתייחס לפגיעה בנשים בלבד.

1. חיים רמון הורשע במעשה מגונה ללא הסכמה ולא בהטרדה מינית. אנא קראי את החוק להטרדה מינית- שבו "מוטיב החזרה" חוזר על עצמו. אומנם יש פמיניסטיות שחושבות שאם אעשה עיניים לבחורה זאת הטרדה מינית אבל זה כבר יהיה מגוחך. כי אז יצטרכו להכניס 79% מאוכלוסיית הגברים לכלא. וגם נשים מחזרות אחרי גברים ולפעמים גם בצורה מטרידה. לא ?

2. לא היו יחסי מרות בין רמון למתלוננת. כך שזה לא רלוונטי. אני מסכים איתך שיש שהמעשה לא מתאים לשר משפטים וחבר בכיר בממשלה ואכן אני חושב שהמעשה היה ראוי שיישפט במשפט הציבור (דהיינו בבחירות) אך אין פה קייס פלילי. ואם היה מדובר בדמות אלמונית הרי שלא היה עניין ובטח שהמשטרה לא הייתה עושה האזנות סתר וחקירות סמויות מהסוג שנעשה. יש לי החשש שנתפר לו משהו, כי הוא לא התאים לאינטרסים של אנשים מסוימים.

3. אם המתלוננת הייתה כפופה לו, אזי רמון היה גומר כמו איציק מרדכי. וזה לא המקרה. היא הייתה חיילת והוא היה שר משפטים שהגיע לישיבה במשרד בו עבדה. אישיותו הבכירה לא יכלה לפטר אותה או לקדם אותה בתפקידה כך שזה לא המקרה.

4. רמון לא אהוב והייתי אף אמור שנוא עלי. אבל, זה לא הנושא. הנושא הוא האם המקרה שלו זה מעשה מגונה או לא. ופה זה שונה ממקרה קצב שבפירוש כפה יחסים ללא הסכמה (לטענתה היא התנגדה מילולית, היא לא התנגדה בכח כיוון שהיא קפאה מפחד) ועוד עם כפיפה שלו. קצב ורמון זה 2 מקרים שונים. אגב, קצב עד היום טוען שלא היו לו יחסי מין עם המתלוננת ואילו רמון מודה בעובדות המעשה אך לא ראה בכך אשמה בשל הטענה שלא פירש נכון את כוונתה.   
[udalit44]
  נדב- קראתי את פסק הדין ואף את כתב האישום   27/11/2009 01:54 

הצטרף בתאריך :
13/07/2009 01:17

 רמון נאשם בעבירה לפי סעיף 348(ג) לחוק העונשין, התשל"ז-1977".חוק העונשין, התשל"ז-1977 מסעיף 298 עד 505

שהיא:
348.   מעשה מגונה (תיקון: תשמ"ח, תש"ן, תש"ס, תשס"א, תשס"ד)
ג.   העושה מעשה מגונה באדם בלא הסכמתו אך שלא בנסיבות כאמור בסעיפים קטנים (א), (ב) או (ג1), דינו - מאסר שלוש שנים.
 והיא תחת עבירות עונשין מסוג:
סימן ה': עבירות מין (תיקון: תשמ"ח)

 עפ"י פסק הדין, רמון לא נשק, נשיקת חביבות אלא נשיקה רומנטית "מאוסה". זאת לא נשיקה על הלחי ואף לא נשיה בשפתיים בלבד. אלא היה בה אלמנט מובהק של הטרדה מינית- חדירת לשון.
הוא אחז בה בכוח, ונשק לה ללא רצונה תוך שהוא מחדיר את לשונו.
"אין מדובר בנשיקה תמימה על הלחי או על המצח מתוך רגש חיבה,אלא נשיקה שיש בה אלמנטים של עבירה מין....'יכולה להיות מעשה מגונה אם הכוונה לא הייתה לתת נשיקה אלא לספק חשקו המיני של המנשק'" (מתוך פסק הדין בפרשת רמון עמ' 40 סעיף 41)


טרם לכן, בית המשפט מתייחס למהו קשר ומדבר על הפערים התהומיים של שני הדמויות במשפט. מבחינת גילאים אך גם מבחינה מעמדית.
ח"כ שר ממשלה בין 56 לחיילת צעירה בת 21.

 אגב החיילת היא בעצם פקידה(קצינה) במזכירות הצבאית, שמשרתת במסדרונות משרדי הממשלה. הם נפגשו באירוע זה קודם לכן וגם לאחר מכן בפגישת קבינט ביטחונית, הוא מתוקף תפקידו, והיא מתוקף תפקידה.
אני רוצה להזכיר לך את זכויות האדם שאתה נורא אוהב לצטט, בכל נושא פוליטי כה או אחר.
אז כאן, ידידי הופרה זכות אדם שאולי אינך מכיר, כי אתה נמנה עם בעלי הכוח וההשפעה בשל מיניוך.
 
"זכותו של אדם להגנה על גופו ולמניעת פגיעה בצנעת פרטיותו מוכרת ממארג היחסים שבין אדם לאדם ובין אדם לשלטון...."

זוהי עבירה שאין להקל בה ראש, כלל.
כשם שהיא מייצגת את בני המעוטים  מול השלטון.היא אף מייצגת את החלשים בחברה מול השלטון ובניהם.
ורמון מתוקף תפקידו מייצג את הצד החזק, גם מתוקף תפקידו השלטוני. גם בשל מעמדו, שר בכיר, ח"כ, פוליטקאי, גילו ואף מיניותו.
   
[udalit44]
  אגב, אתה לא אוהב אותו   27/11/2009 02:54 

הצטרף בתאריך :
13/07/2009 01:17

רק מזדהה איתו וזה עוד יותר גורע.

לעניין המרות,אתה לא צריך להתמם עד כדי כך. הוא שר ממשלה ויש לו יכולת השפעה על המשך תיפקודה ומסלולה (זה כבר עניין של מינויים פוליטים אך אנחנו עוסקים בפולטקאי וכל הקונטציות הקשורות). לא בכדי היא לא רצתה להתלונן ואף אמרה שהוא ניפץ לה את החלום להיות ראלש"ית. הוא בנה על זה שהיא לא תתלונן, בשל מעמדו ויכולת ההשפעה שלו- ולשם כך הוא לא הבין את גודל המהומה והופתע.

לעניין ההערות שהערת לאפרת.
א. בעניין חופשת הלידה , פימניסט כמוך צריך לדעת שמזמן כבר עבר החוק לחופשת לידה לגבר. אז אתה מוזמן לשבת בבית בחופשת הלידה של בת זוגתך ולהניק בבקבוק מטרנה או סימלאק ואפשר גם לשאוב את חלב האם ולהקפיא כפי שעושות הרבה נשים בעולם. אחרי חופשת הלידה-  אולי אתה לא יודע, אבל אחרי גיל 3 חודשים התינוק,( שכן הוא עדיין תינוק )עדיין יונק!

 לעניין סקטור העבודות פיזיות והמסוכנות-לגברים- גם שם מאויישות נשים,יש נשים שעובדות בשיפוזים ובניין, נגרות וכו'.  בארץ לא כ"כ הרבה ויכול להיות שזה בשל העובדה שישנם הרבה גברים כמוך שחושבים שהיכולות שלהם הם מיידי פאוו'ר, שניתנו רק למין שלהם.

אגב, אם יש תכונה בעולם ששונה , בין שני המינים למעט אברי המין שלהם,המעידה על כולת פיזית שונה. זה  הרחם  שלו, שאין לכם ולכן אנחנו הנשים הם המיידי פאוור!

ועוד, יש עבודות לגברים דוגמאת מחסנאי/מחסנאי ממוחשב שזו עבודה פקידותית לגברים בלבד המשולמת בעיין יפה ואף יש בה שעות רבות. עם זאת היא לא מצריכה יכולות פיזיים מעבר לכוח סיבולת לשבת על כיסא מול מחשב. את היכולת הזו הפגנו הנשים מזמן, בעבודות פיקדותות וכמזכירות ואף ראלשיות בצבא.

עבודות מסוכנות?
אני בטוחה שתסכים איתי שלהיות קרבי בצה"ל, להיות לחום בצבא כל שהו זוהי עבודה מסוכנת, עד כדי סכנת חיים.
ובכן, הצבא שלנו התקדם בשנים האחרונות ויש לנו נשים קרביות.
טרם, פסע לאחור בקדימה הייתה לנו גם את הטייסת חנה סנש.
ואם תלך למדינה פחות מתקדמת אתיופיה וארתריאה אזי תפגוש שם צבא של נשים. אז פשוט אין מקום לטיעונים והתירוצים האלה לאי שוויון.

הערה אחרונה- את הסקר הכנסות ערכו בקרב העובדים והעובדות, ישנה אף התייסות לאבטלה.
 
אני בטוחה שתסכים איתי אף, שאחוז החרדים הוא לא מבוטל באוכלוסיה.
אכלוסייה זו גם נכנסת למדגם. ואם אתה לא יודע, רוב הגברים באוכלוסייה זו הם לא הכוח המפרנס אלא הכוח המפורנס כי הנשים הם אלה שיוצאות לשוק העבודה, לרוב בתחום החנוך ומשלח היד. לאחרונה גם במקצועות חופשיים כמו ראיית חשבון וכו'.
וכן, נשים מרוויחות פחות באותו תפקיד כולל ראיית חשבון וחשבת שכר
 

נשים לא עובדות במשרה חלקית כי בא להן.אלא כי זה מה שמציע המעסיק בתחום העבודות אליהם הם פונות ואף מופנות.

 ישנם מקצועות חופשיים שהאישה עובדת במשרה חלקית.
יש לה יכולת להמשיך לעבוד במשרד, אך היא נאלצת לחזור הביתה לטפל בילדים שלה ושלכם הגברים שלא נוטלים חלק כי אין לכם 'ציצים'. אותן נשים מתמרנות בין גידול הילדים בבית לעבודות הבית ואף משלימות את העבודה המשרדית בבית בשעות שאינם מתורגמות למשכורת ועל כן הם עובדות חינם.שזה הפסד כלכלי למשק המשפחתי, לתל"ג המשפחתי והפסד גם של הבעל הלא משתף פעולה, ומעדיף לגרבץ  מול הטלויזיה ולצפות בכדורגל במקום לסייע בעבודות הבית.סליחה, מדי פעם הוא מרים את הרגל, כשהיא מטאטאת!
 
אגב, פמיניזם זה לא , לא לומר לה זוזי מהטלויזיה בזמן שהיא מנקה אלא לנקות!- אם לא היבנת עד עכשיו   
[Nadav33]
  תגובה לקראתי את הפס"ד- חלק 2   28/11/2009 00:11 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36

2. ציינת שבית המשפט התייחס לפערים בין הדמויות. כעקרון- לפי חוק ההטרדות המיניות, מתייחסים לפערים כאשר ישנן יחסים בין ממונה לכפיף אבל היא לא הייתה כפיפה לו (ראה סעיף הבא).  מה שהפריע לי פה זה בעיקר  שציינת את פער הגילאים. האם זה לא תקין שאדם בן 56 יצור קשר אינטימי עם בת 21? לדעתי, זה בכלל לא צריך להיות אישו. פפושדו , בן 72, עושה דוגמניות בנות 20, שיכולות להשיג גם מליונרים צעירים ויפים בני גילם. אך, מעדיפות להיות איתו בגלל קסמו האישי. כל אחד מחליט ובוחר לעצמו. המחשבה הסטיגמטית שלא לגיטימי שגבר מבוגר יהיה עם בחורה צעירה אך לא קטינה, לדעתי צריכה לחלוף (נדמה לי שראיתי במדור פנויים פנויות – משהו שכתבת לאדם בן 50 שרלוונטי לנושא….אבל, אינני זוכר בדיוק מה היה שם..כך שאם טעיתי אז סליחה).

האם המתלוננת היא קטינה? לא. האם לא לגיטימי שיהיו פערים בין גבר לאשה? מה פתאום לכנות זאת כ"תהומיים"- האם חיים רמון יכול לצאת רק עם היי סוסייטי?

3. החיילת הייתה תחת מרותו של המזכיר הצבאי בלשכת רוה"מ , גדי שמני(יועץ מטעם הצבא לראש הממשלה), בעת מסיבת הפרישה מהצבא. רמון היה אז שר המשפטים, תפקיד בכיר אך הוא לא היה ממונה עליה. אנא ממך, אל תוזילי את המקרים האמיתיים והפליליים שבו ממונים מנצלים את יחסי המרות שלהם על כפיפיהם לטובת ניצול מיני.
   
[Nadav33]
  תגובה לקראתי את הפס"ד של יודלית- חלק 1   28/11/2009 02:14 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36
1. פס"ד , שלא קראתי אותו, פסק כי חיים רמון נאשם במעשה מגונה ללא הסכמה. לכאורה, עבירת מין ועבירה פלילית חמורה. אך, העונש שנפסק לרמון היה בסך הכל שעות לא רבות של עבודות שרות וכמו- כן, נקבע שהעבירה היא לא עבירה שיש בה קלון (מה שסלל דרכו לתפקיד בכיר בממשלת אולמרט, המשנה לראש הממשלה). עכשיו, בואי ננסה להסיק מסקנה מהמסר אותו רצו השופטים להעביר לנו.
בעבר, היה מקרה שבו חייל נכנס עירום למקלחת שבה באותה עת התקלחה חיילת ונגע במבושיה של החיילת, בכח ובכפיה. לא היה קשר רומנטי או אינטימי בין החייל לחיילת לפני העבירה. סופו של דבר, החייל הואשם באותו סעיף כמו רמון, מעשה מגונה ללא הסכמה. האם רמון עשה מעשה חמור כמו שהחייל עשה? אם נבחן זאת במישור הפלילי אז צריך לבחון את העבירה הפלילית ללא קשר אם מדובר בשר משפטים, אלא רק להתייחס לעבירה.
האם תסכימי איתי שעל פי הנורמות המקובלות מעשה החייל הוא סטייה וחריגה שדגל שחור מתנוסס מעליה? התשובה הצפויה היא: בוודאי. וזאת כיוון שמדובר באישום חמור. עכשיו, השאלה שלי היא מדוע רמון קיבל עונש פחות מאדם שלא שילם את תשלומי המע"מ במשך שנתיים ושחובו למע"מ נמוך מ10,000 ש"ח? הרי לכאורה מדובר בעבריין פלילי שהורשע בעבירת מין, ועל עבירות מין נהוג להחמיר. זאת שאלה מעניינת.
החמור בפס"ד הדין הוא במסר העקיף של בימ"ש: 120 שעות עבודה בחוות סוסים (לטעמי, זה כיף) וקנס כספי נמוך- כעונש על מעשה מגונה בכפיה. הי…האם העונש הולם את האישום? הרי היו מקרים של עבירות מין כמו של החייל לעיל שהואשמו באותו אישום. המסר של הרשות השופטת זה שמעשה מגונה הוא לא עבירה חמורה.
אני רואה בכך 2 דברים: ראשית מדובר בסקנדל בכך שבאופן תקדימי גזרו עונש קל עד גיחוך על עבירה פלילית ועבירת מין חמורה. השני- הוא שהם לא סגורים על עצמם לגבי פסיקת האישום.
בעקבות פס"ד והעונש הקל היו 2 אירועים שמעידים על העבירה וחומרתה: ראיון הטלוויזיה של מני מזוז, היוע"מ, שטען שאם רמון היה אומר "טעיתי, סליחה" לא היה מוגש כתב אישום. אך, רמון דווקא שש אליי קרב ורצה להתמודד בבית משפט. וכמובן, המינוי של רמון לתפקיד המשנה לראש הממשלה. מינוי שבעקיפין גורע מחומרת המעשה (לדעתי, המינוי היה חוסר אחריות כיוון שבכל זאת מדובר באדם שהורשע בביצוע מעשה מגונים. במקום אולמרט הייתי דורש מרמון לערער להתנקות ורק אחר לקבל תפקיד).
   
[EfratYerda]
  חן חן אודלית!   27/11/2009 03:09 

הצטרף בתאריך :
21/06/2009 15:44   
[Nadav33]
  תגובה לאתה לא אוהב אותו של יודלית- חלק 1   28/11/2009 01:43 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36
1. לגבי רמון . כן מזדהה או לא, יותר גרוע מלאהוב או לא : אנא, היי פתוחה לדעתי ולנימוקיה. לא הייתי מגן על רמון כפוליטיקאי, ואני לא עושה זאת כי יש לי טטסטורון בדם. הגנה שלי מתייחסת לפס"ד ולעונש באופן עקרוני בלבד ללא קשר לדמות.
2. חופשת הלידה על ידי אבות- אני מרוצה ממהפכים הקטנים אך המצטברים לאורך השנים שמשנים את חלוקת התפקידים המסורתית. אב צריך לקחת חלק פעיל מסוים בגידול וחינוך ילדיו ולאו דווקא מההיבט הפמיניסטי אלא טובת הילדים, בעיקר (ואם יהיה אב שיגיד שזה גם לטובת האב, אז הוא יודע מה שהוא אומר. כל זוג מחליט על החלוקה שלו. אבל אב צריך לקחת חלק משמעותי). חוק הביטוח לאומי, שהוא עניין כספי ולא נכנס לסוגיות פמיניסטיות, מדבר בפועל על אפשור לאב לקבל כספים עבור מקסימום 42 יום בלבד ולא 84 יום וגם פה ביטוח לאומי בודק וחושד שאין פה "דרישה מלאכותית" כדי לקבל יותר כספים. אגב, יודלית, כל עוד בני ינק הוא דחה בגועל תחליפי חלב ולעיתים אף דחה חלב שאוב כי רצה לינוק מפטמה אנושית. יותר מזה- הפסדתי לאשתי בפופולריות, ללא תחרות, מול התינוק כל עוד התינוק ינק. אחרי הגמילה דברים השתנו. אבל, כל עוד הוא ינק, ברגעים רבים הוא העדיף את אשתי בגלל "2 יתרונות בולטים" על פני. הפמיניזם צריך גם לקחת בחשבון את זה שאלוהים ברא אותנו לא שווים ושטובת הילד היונק הוא להיות עם האם.
3. התייחסות לעבודות פיזיות ומסוכנות- כשכתבתי, חשבתי על 2 הסבלים שהעלו לדירתי בקומה החמישית מקרר ענק דרך המדרגות. עבודה שלדעתי מסוכנת לגוף בטווח הבינוני. לא נעים לומר, אך ספק אם יש בחורה שמסוגלת לעשות זאת. סבלים מרוויחים הרבה (אם מתחשבים גם בטיפים) בשל היכולת הפיזית הגברית שלהם ובשל הסיכון שהם לוקחים. את זה נשים לא יכולות לעשות, כדוגמא. הסטאטיסטיקה משווה בין הסכומים הכספיים שמרויחים גברים לאלה של נשים- אבל היא לא מנטרלת את השפעת העובדה שהעבודות שעושים אנשים הן לא שוות אחת לשניה, ובכך עשויה לצאת מסקנה סטאטיסטית מוטעית. את לא יכולה להשוות בין עבודה של סבל מקררים לעבודה של מזכירה. את לא יכולה לטעון שהמזכירה צריכה להרוויח כמו סבל המקררים.
4. אני שמח על כך שנשים ממלאות תפקידים שבעבר נחשבו כגבריים. כן ירבו כמותן. הטענה שלי היא לגבי ההתייחסות למסקנה הסטאטיסטית. כשיש בסיס להשוואה- אז זה ראוי להשוואות ולהשוות את תנאי השכר . כשאין בסיס – אז זה לא ראוי להשוואות. בעבודה במשרה חלקית מרוויחים פחות ממשרה מלאה עם שעות נוספות, בעבודה מסוכנת מרוויחים יותר- את זה הסטאטיסטיקה לא לקחה בחשבון. את יודעת מה אומרים על הסטאטיסקה?
   
[Nadav33]
  תגןבה לאתה לא אוהב אותו של יודלית-חלק 2   28/11/2009 01:45 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36

5. כרואה חשבון, שעבד ב 2 משרדי ראיית חשבון גדולים בכל הדרגות עד לתפקידי מנג'ר ב 2 משרדים- לא ראיתי נשים חרדיות. אומנם, שמעתי שישנה מכללה שמגישה אותן לבחינות מועצה אבל הן עובדות בעיקר במשרדים קטנים במגזר שלהן כך שזה לא רלוונטי לשוק.  מניסיוני, אני אומר בידיעה לגבי משרדי הביג 4, לכל דרגה יש תחומי משכורות ידועים (למעט שותפים שכמה שהם מרוויחים זה סוד כמו הכור האטומי)- תחומי השכר הם לפי מינוי הדרגה ולא לפי מגדר. ראיית חשבון זה מקצוע שבעבר היה גברי והיום כולל הרבה רואות חשבון. יותר מזה...להערכתי, יש יותר מנג'ריות מאשר מנג'רים במשרדים גדולים ויש גם הרבה מינויים של שותפות צעירות (אם כי, עדיין מרבית השותפים במשרדים הגדולים הם גברים).  

אני מסכים איתך שהרבה נשים, עובדות במשרה חלקית כי זה מה שמציע להן השוק. ואת זאת, אני יודע כי אני בימים אלה מחפש משרה חלקית ונדחה. מעסיקים רוצים לתת משרה חלקית לנשים ולא לגברים. לא בסדר.

6. העולם שלנו נשלט על ידי גברים. וזה הפסד שלנו כחברה. יש הרבה תפקידים ניהולים  שדווקא נשים יתאימו לנהל אותן יותר. אבל, זה לדיון אחר.
   
[udalit44]
  הערה קטנה- אני לא יודעת באיזה איזור את ג   30/11/2009 01:20 

הצטרף בתאריך :
13/07/2009 01:17
אבל במשרד שלי היו 2 חרדיות בתפקיד.
 במגדל התאומים בר"ג תמצא הרבה נשים חרדיות מבני ברק שמאיישות את אותן תפקידים.
 
והערה אחרונה- לומר "אומנם, שמעתי שישנה מכללה שמגישה אותן לבחינות מועצה אבל הן עובדות בעיקר במשרדים קטנים במגזר שלהן כך שזה לא רלוונטי לשוק. "
 בוא נוציא את הפוליטקה שלך בחוץ- הבנות הנ"ל חיות בישראל, אזרחיות במדינה., מגזר עסקי קטן/ גדול חרדי או לא חרדי- הכל משפיע על המשק- והכל נבדק במחקרים.
זה שאינך מכיר ולמזלך הטוב אתה מתחכח עם הסוסייטי בתחומך, אין זה מבטל את הקולגות שלך שלא אוכלים היישר את הקצפת- אז בוא לא נסכם שמה שאני לא רואה, משמע לא קיים. גדלת תינוק בעבר- אתה יודע שזו גישה של עד גיל 4 חודשים לכול היותר- ואם אתה עובד עם תותחים- אז אני משייכת לך שכל, של אדם בוגר-זה מתבקש שתנהג בהתאם.
 
לילה טוב !לילי מנוחה!
 
סילחה, שכחתי-אני שמחה , שהבאת את הדוגמא של המשרה חלקית,
זה נשמע כיאלו הייתה זו "הפלייה מתקנת" בשעה שזה מעודד הפלייה שלילית!
 
 ובנימה יותר נעימה- בהצלחה במציאת המשרה!   
[EfratYerda]
  לנדב-הטיעונים שלך ממש דהויים, לא ברורים   28/11/2009 03:07 

הצטרף בתאריך :
21/06/2009 15:44
איך לומר, יותר מדי פרווה.
נראה לי שהגיע הזמן שתבחר לעצמך אג'נדה\ תיאוריה\ רעיונות, קצת יותר מגובשים.
אני ממליצה לך בחום לטעון טיעונים יותר חדים ומשכנעים מאלו שטענת פה.
מהכתיבה שלך נשמע כאילו אתה בעצמך לא מאמין במה שכתבת.
בהצלחה.   
[udalit44]
  קרא שוב את מה שנאמר ליעל בלי להתמם!   29/11/2009 01:44 

הצטרף בתאריך :
13/07/2009 01:17
הערה: אני שמחה שהיבנת שהעונש של רמון הוא בדיחה! והיה אמור להיענש יותר.
לגבי חופשת הלידה- 6 שבועות הם " משכב לידה" שהם חובה ומכרוח חופשת מחלה בחוק.
אישה אחרי לידה: הסבר קצת רפואי- רחמה הוא עדיין פתוח על כן ההיא חייבת לשכב , להיות במשכב לידה משטר של מנוחה 6 שבועות. עד שריחמה ייסגר שוב בחזרה. ולא בשביל להניק!
ישנם אף נשים שיש להם תפרים ויש אף נשים שעוברות ניתוח קיסרי שמתאחים בתקופת מנוחה זו ואף מעבר לתקופה הזו.
ישנם נשים שלא נחות מנוחה זו ועל כן, מקבלות סיבוכים רפואיים בעתיד- לאו דווקא ברחם אלא בכאבי גב מרפקים ופרקים ואף ורידם המגיעים עד לשיתוק הרגל(לעיתים נדירות לשיתוק), אם לא עוברים ניתוח ולפעמים גם לאחר ניתוח.

בכל אופן 6 שבועות הם משכב לידה- והם בגדר ימי מחלה שאותו רק מי שעבר לידה יכול לקבל.
אתה עוד לא ילדת אז כנראה שגם לא תקבל.
אגב אם עוד לא חישבת 6 שבועות כפול 7 ימים זה 42 יום. מתוך 84 בדיוק חצי שאתה מקבל כאב רק בשביל להניק.
ושאלה אחרונה- אגב מה עושה ילדך-אחרי שאמא מסיימת חופשת לידה בת 3 חודשים וחוזרת לעבודה - האם הוא נגמל מהנקה?
תהיה כבר רציני,
הרי מתי שהוא הוא ישתה בבקבוק- אם הוא כבר לא התחיל- ומה זה משנה מי נותן את הבקבוק.
ילד זה יצור קטן וחכם- כל שהוא רוצה הם את הכלים והאמצעים להתפתחותו.
ברגע שתתן לו אותם הוא לא יתנגד גם אם תלבש סרבל ותהיה כולך מחוסה פרווה משוערת, העיקר שתעניק לו את זאת עם הרבה חום ואהבה.
נראה לי שאתה פשוט מפחד, אז בעניין הזה ברצינות הפעם, תדע שילדים כמו כלבים מרחים פחד. והם מגיבים לפחד- בפחד. ' לו היה התעינוק יכול לדבר הוא היה אומר לך כך' אם אתה פוחד משמע אתה תפיל אותי, משמע אינך יודע לטפל בי, ואני לא רוצה להיות אצל מי שלא יודע לטפל בי'.
לילדים יש צורך השרדותי, הם יהיו נחוחים אצל מי שהם ירגישו ביטחון- מי שיוביל אותם בביטחון להישרדותם.
דוגמא תינוק בוכה- איך תגיב.....?
אם תגיב בהיסטריה, לחץ הססנות ,,,, כל זאת התינוק יחוש ויגיב בהיסטרייה יותר רועמת.

תרחיש אחר הוא- זה שאתה בודק מצב חיתול ברוגע
בודק אם הוא רעב
אולי יש לו גראפס או גזים - כאן אתה צריך לעזור לו לשחרר את אותם גזים רעילים
אולי הוא רוצה לישון
בודק נוחות - אולי התנוחה לא מוצאת חן בעיינו

אפשר לבדוק- גם מוצץ אם הירגלת אותו

אחרי כל התורה הזו אם הוא עדיין צורח- אז או שהוא חולה אז תבדוק חום

או שהוא פשוט לא אוהב אותך, כי אתה גבר

אגב זו נוסחאה אמינה אם באמת אתה רוצה לקחת חלק בהורות-
אני הייתי אמא טרייה ואת הנוסחה הזו קראתי בספרים ובדקתי על עשרות אמהות.
אני בעצמי לא נגעתי בתינוק בחיי לני שלי, וזה הלחיץ אותי נורא.
תתפלא יש גם נשים כאלה- האימהות לא באה לי בפשטות אני פתחתי ספרים ותחקרתי את כל הבא ליד.
עד שהיבנתי. ואני סיכמתי לך בקצרה את יסוד הטיפול בעולל רך, ומשם הלאה.
אתה רק צריך להקשיב, לעולל והוא כבר יוביל אותך למה שהוא רוצה באמת

הנה לך מאמר מעניין בהקשר לשפת התינוקות:
http://www.doctors.co.il/ar/5294/%D7%A9%D7%A4%D7%AA+%D7%AA%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%A7%D7%95%D7%AA:+%D7%9E%D7%A1%D7%AA%D7%91%D7%A8+%D7%A9%D7%96%D7%94+%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%A8+%D7%9E%D7%A9%D7%94%D7%95

שפת תינוקות: מסתבר שזה אומר משהו

בשפת התינוקות, "נה" זה "אני רעב". “ננננננננננה" זה "אני ממש רעב, ואתם לא מתייחסים אלי”. היכרות עם צלילים חדשים

   
[Nadav33]
  תגובה לאפרת וליודלית   29/11/2009 22:35 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36

 

 

אפרת, השקעתי זמן ואת נשמתי בכתיבת תגובתי. אין לי אינטרס להציג דעה שאינני מאמין בה. אין דעה או אג'נדה דהויה (אני מתנגד לקלישאה- שמדמה דעה לצבע חלש).  תרשי לי לנחש את מקצועך לפי ההתבטאות האחרונה כלפי: את מורה ומחנכת בישראל! או פוליטיקאית בארגון! צדקתי?

וזאת כי אני חש בנימה פטרונית. בואי נהיה צנועים ולא נחשוב שרק אנחנו יודעים הכל.

 

מרבית הזוגות בימינו ובמקומותינו "נאלצים" לצאת לשוק העבודה. לי (כמו לכל אחד אחר) יש אינטרס שאשתי תגיע כמה שיותר רחוק, כיוון שאף אני נהנה מרווחיה, המתועלים לחשבון הבנק המשותף. מעבר למחשבה התועלתנית- רציונלית גרידא, יש לי רצון להיות האיש לצידה של אישה שהגשימה את ציפיותיה ואת ציפיות המשפחה. לכן, אני חולק בעבודות שפעם היו מוגדרות כעבודת הנשים, כמובן על פי מה שהוחלט בינינו ולא שיוויוניות דווקנית. אי אפשר לצפות להישגים בעבודה ולהצלחת עסק כאשר בבית מחכה עבודה מפרכת.

אני אומנם לא חושב שיש להעניש גברים ששורקים לבחורות ברחוב או את אלו המסתכלים מרחוק על איברים נשיים, אבל זה לא הופך אותי לפמיניסט דהוי.

 

יודלית, איפה היית לפני שנה? עכשיו, הוא גדול יותר.

ילדי ינק עד גיל 6 חודשים, רק בגיל 4.5 חודשים הוא "הסכים" להתפשר במאבקו העיקש (אותו התחיל בגיל 3 חודשים) ולהסכים לתחליפי חלב וחלב שאוב. ובהמשך- לדייסות, גרברים ולתבשילי תינוקות תוצרת בית. כל עוד הוא ינק, אימו הייתה מועדפת על פני. "הציצי האמהי" לא רק סיפק לו מזון, אלא גם הרגיע אותו ועזר לו להירדם. בני גם התייחס לפטמת אימו כאל מוצץ. איזה סיכוי היה לי?!

מה עשינו? טובת ורצון התינוק הם שהנחו אותנו באותה תקופה ולדעתי כך צריך לנהוג (מה לעשות שאלוהים לא ברא אותנו לפי רצון "הפמיניזם הלא-דהוי"). מזל שמקום עבודתה של אשתי הוא במרחק קילומטר מהבית בו גרנו ומזל שאשתי בחלק מעבודתה היא עצמאית מהבית.  
   
[EfratYerda]
  לא מחנכת ואף לא פוליטקאית   30/11/2009 00:49 

הצטרף בתאריך :
21/06/2009 15:44
אני פשוט חושבת שגברים ב-99% מן המקרים פשוט לא מסוגלים להבין, וזה לא בגלל שאתה, נדב, לא מבין.
אני יודעת שפניתי אליך באופן אישי, חלק מהערותיי אכן היו אישיות\ בתגובה לתגובות שלך, אך רוב מה שכתבתי מופנה לגברים בכלל. מכיוון שאני ואתה מנהלים את הדיון, יותר נוח לי לפנות אליך באופן אישי לאורך כל הפוסט (למרות שהוא שוב מכוון לרוב הגברים). אני מניחה שאם היינו יושבים לדבר  (לא דרך טוקבקים) היינו מוצאים יותר מן המשותף מאשר הלא משותף, אבל זה חלק ממה שקורה בצ'אט. נכנסים לדיון ספציפי ומתחרעים (זה מה שקורה לי בכל אופן).
בכל מקרה בהזדמנות הראשונה שתהיה לי אעשה כמה הבהרות שנראות לי חשובות לרבים מן הדיונים פה, אני בטוחה שיהיה לך מה להוסיף.
וברור שכל אחד מאיתנו חושב שהוא הכי צודק וכולם הכי לא צודקים, הרי מי שמתדיין הם\ן הדעתניים\ות שבינינו. בשביל זה אנחנו פה, לשתף, לחלוק, לפעמים לכעוס וגם לחזק ולהסכים....
לגבי הפטרוניות- אין לי מה לומר, אני אנסה לשים יותר לב ולפעמים אני כותבת בלהט המקלדת וזה מה שקורה, סורי.
זהו,
לילה טוב.
    
[Nadav33]
  יודלית, הערה לגבי רמון   23/12/2009 23:00 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36
אכן במישור העקרוני, על עבירת מין כמו מעשה מגונה בכפיה יש לגזור עונשים חמורים יותר וכמו-כן, מדובר בעבירה שתמיד צריכה לשאת עימה קלון.
 
החיבור בין פס"ד, העונש ומה שאירע לאחר מכן (הקמת ועדת זיילר שבו חקרו את החקירה, הודעת היועץ המשפטי, והמינוי למשנה לרוה"מ)- מגחיכים את החלטת בית המשפט ומעלים את השאלה האם אין סתירה פנימית אצל השופטים בין פסיקת האישום והעונש. משהו היה צריך להשתנות כדי שתהיה התאמה-או העונש או האישום.   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
מנהלי האתר - ישראל אדנה יסמני, אדנה זואודו 


ישראלים ממוצא אתיופי| יהודי אתיופיה| ביתא ישראל| אתיופים| תרבות אתיופית| מוזיקה אתיופית| נשים אתיופיות| גברים אתיופים, היכרויות אתיופים| קומדיה אתיופית| היסטוריה אתיופית| זמרים אתיופים |