דף הבית    מזמורי הכהנת    ☺ ניווט מהיר באתר ☺    מערכת האתר     אָבֵרָה מָנְגיסְטוֹ
פורום אתיופים ברשת
æ²³æ
 

•פורום אתיופים ברשת•
[חזרה לפורום]  
מחבר הודעה
[Nadav33]
  רצח רבין- האם נדרש חשבון נפש גם מהשמאל ?   23/12/2009 13:17 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36

נאום ריבלין ביום האזכרה לרבין לא רק התייחס לרדיפת הימין והציבור הדתי, אלא גם בא חשבון עם פורשי הליכוד לקדימה. מצער היה לראות דווקא כנאום זיכרון פוליטיקאי קטנוני ומטריד. רצוי שכל אחד יעשה חשבון נפש למחנהו ביום זיכרון לרצח ששינה הרבה בחברה הישראלית.

 

אם כך, אני כאיש שמאל וחילוני, רוצה לעשות חשבון נפש לי ולמחנה אליו אני משתייך. ברשותכם, אמנע  במכוון  מכל חשבון-נפש למחנה השני. ואם איש ימין ירצה לערוך חשבון נפש- הרי זה יהיה משובח.

 

לאחר שהתבררה זהות הרוצח הנתעב. ראינו שהוא אדם דתי ממחנה הימין. הייתה אצבע מאשימה מצידנו לכיוון הימין הדתי. הייתה ציפייה להכאה על חטא ולתחושת רגשות אשם מצד כל הציבור הדתי ומצד כל מתנגדי אוסלו.  ופה הייתה הטעות .

 

מחנה השמאל וגם אני כפי שהייתי אז, ראו את הימין הדתי כמקשה אחת. יש בציבור בדתי לאומי אוכלוסיות עם הרבה הבדלים ושוני. לדוגמא, אי אפשר לכוון אצבע מאשימה כלפי הציבור הדתי-הבורגני-היאפי (גבעת שמואל,פ"ת..), הרי מה להם ולדתיים המשיחיים, מה להם ולרוצח הנתעב. ויתכן שהאצבע המאשימה כלפי ציבור שלא אשם והציפייה שהם יבקשו סליחה ויכו על חטא, גרמה לכך שמי שבאמת היה צריך לערוך חשבון נפש בסופו של דבר לא ערך.

 
   
[udalit44]
  יגאל עמיר   01/11/2009 01:30 

הצטרף בתאריך :
13/07/2009 01:17
הוא אדם דתי שהתחנך על ברכיי החינוך העצמאי שמשתייך לזרם אגודת ישראל(השסע האשכנזי) שהינה קבוצה חרדית שפעלה כאנטיתזה לציבור הציוני חילוני ובעיקר לפלג הדתי-ציוני שבה(מתוך האשמה שבגדו בדת וחברו לעולם החילוני). את תפיסתו העקומה של אמיר הוא לא קיבל בבית המזרחי שלו, אלא בחינוך החיצוני, ואת ההחלטה לבצע את מעלליו הוא החליט כאדם (או כחלאת אדם אם תרצה).
על כן, אין כאן אפשרות להאשים אוכלוסייה שלמה בשל העובדה שהוא משתייך אליה בצורה עקיפה או ישירה.
עצם העובדה שהוא גדל והתחנך בהרצליה ות"א, מעיד על כך שהוא נמנה עם הבורגנות העליתיסטית, כפי שהוא השתייך לרחוב החרדי אשכנזי.
ואת מי תרצה להאשים?! את הרחוב חרדי מזרחי- כפי שעשתה התקשורת- והרי הוא לא התחנך על פיה או השתייך אליה בדעותיו
או אולי את הציוני הדתי?!- שאף אליה הוא לא השתייך והקשר היחיד שלו אליה הם הוריו המזרחים(קשר קלוש).
אולי לרחוב הבורגני בהרצליה ות"א?לחרדי-אשכנזי?לאונ' בר אילן? לגולני?
הוא פעל ברשות עצמו!- עיוות את המציאות ואת הליך הרוח נגד אוסלו.
העובדה שבית המשפט לא קרא לדין  מפלגות ושסעים,והמשטרה לא מצאה שום ביסוס לקשירת קשר מוסדית מפלגתית אנטי ממשלתית כפי שניסתה התקשורת לרמז.הקשר היחידי היה קשירת קשר של אמיר אחיו וחברו, הם אלו שנשפטו ברצח רבין כי הם המעורבים בלבד ברצח.ולא כל מי שהשתייך לקשת הפוליטת או לאמונתו הדתית.
על כן, אני כימנית לא מתכוונת לבקש סליחה על מעלליו של הרוצח.
עצם בקשת הסליחה יש בה מן ההודאה שיש לי חלק באשמה, או שותפות מסויימת בעשייה זו או הסכמה למעלליו.
אני ימנית, תתפלא, לא מאמינה ברצח. אני ימנית ואני לא אחראית על מעשיו של פלוני אלמוני שהקשר שלו אליי נמשך כחוט השיערה שאפילו לא יצא מאותה קרקפת אולי נשרה לאותו מסרק שהושאל .
 השימוש הציני שעושה השמאל- ברצח פולטי כגון רצח ארלוזרוב (שאגב לא הוכח) בכדי לשפוט אוכלוסיה שלמה על פי מעשיו של פלוני, מאותו זרם. הוא שימוש ציני על חשבון הנרצח- לא ככה אוספים קולות.
לו היינו מאשימים אוכלוסיות שלמות בשל הרצח שהם ביצעו, אז יוצא שכל האוכלוסייה הישראלית על כל גווניה נגועה במחלת הרצח. שכן הרציחות בשנים האחרונות הגיעו מכל קשתות החברה הישראלית, בין אם פוליטית, עדתית, כלכלית וכו'.
על כן, אני לא מתנצלת ואני אף לא מתכוונת להתנצל על מעשיו של פלוני, שכן הוא פלוני בשבילי.
 מה שכן, אנחנו כחברה ישראלית צרכים לשאול את עצמנו הכיצד אנחנו היהודים שכמעט נכחדנו בשל רצח עם שעשה הפושע הנתעב היטלר, מצלחים לגדל רוצחים נתעבים מעין אלו. האם האשמה היא בחינוך, בכלכלה, מערכת אכיפה, בתי משפט וכו'.
 ולאחר שהבנו את הנסיבות למצוא את הפיתרון- למניעת אלימיות המשכיות בחברה.
ולא לחפש על מי להפיל את האשמה ולעשות שימוש ציני ברצח אדם למטרות פוליטקה!
    
[Nadav33]
  מצטער..אבל את פשוט לא מדברת לעניין.   08/11/2009 22:11 

הצטרף בתאריך :
31/10/2006 20:36
התלבטתי מה לענות ואם בכלל לענות על מה שכתבת. וכי מה אפשר להגיד למי שכתבה לי שאני מאשים.
לא עשיתי את חשבון הנפש של הצד השני וכך זה ישאר. עשיתי את חשבון הנפש של השמאל, בלבד.
 
    
[udalit44]
  נדב יקרי,   15/11/2009 08:35 

הצטרף בתאריך :
13/07/2009 01:17
נדב יקרי-  תודה שכיבדת אותי בתשובה, אך ידידי אני עברתי את מבחן הבנת הנקרא
ומה לעשות זה משתמע מדברייך ואף נחתם בתום כיתבתך!
עצם העובדה שהוצאת את ידידיי מגבעת שמואל מהפלג הסוקולד "אשם" להנחתך מרמז, עדיין לטעמך שיגאל אמיר אחיו וחברו שייכים לכנופייה יותר רחבה מהשלושה הנקובים ליעל.
זה נחמד, שהרחבת את אופקייך וגילת שישנו פלג רחב בין חובשי הכיפות (חרדים(אולי אני אחדש לך אך גם בתוכם יש זרמים דתיים ואף פלגים פולטים שחלקם משרתים אף בצבא), חרד"לניקים, מסורתיים, ש"סניקים(המזרחי החרדי- זרם דתי ופוליטי) ציוני- דתי, ציוני דתי- חרדי, ועוד כאלה שאיני זוכרת כעת ויש אף שאיני מכירה)
 אחרי שהתפקחנו וגילנו שיש פלגים שונים בקרב ה"דתיים", עדיין נקוד' הנחתך היא שיש אשמים אך לא כולם(שהרי לא כולם זהים, מסתבר)- אך בהחלט, בהחלט יש אשמים!
 שהרי סיכמת בתום דברייך:
".... הרי מה להם ולדתיים המשיחיים, מה להם ולרוצח הנתעב. ויתכן שהאצבע המאשימה כלפי ציבור שלא אשם והציפייה שהם יבקשו סליחה ויכו על חטא, גרמה לכך שמי שבאמת היה צריך לערוך חשבון נפש בסופו של דבר לא ערך."

דגש על סוף דברייך-"  גרמה לכך שמי שבאמת היה צריך לערוך חשבון נפש בסופו של דבר לא ערך."
 
 על אף  שפתחת את ראשית דברייך באמירות פייסניות,לטובתינו מחנה הימין
בסוף דברייך, במודע או שלא מודע נתגלה sub - conscious'
דעתך שאולי חבויה היטב בתת מודע אך התפרצה לה בין שורות אמירותיך
 על כן, אולי לא התייחסתי למסר שניסת להעביר  באופן מודע אך בהחלט התייחסתי למסר שעבר מסיכום דברייך שאולי נכתבו בהשפעת ה"תת- מודע"
 האומרת שיש אשמים ובשל טעות באצבע המאשימה הם לא "היכו חטא על פשע" אך בהחלט יגאל אמיר משתייך לקבו' ואם תרצה כנופיית אשמים שטרם היכתה חטא על פשע

התגובה - היא רק בגלל שבכל זאת החלטת להתייחס לדברים של מי משמיצה, ואף נוקפת אצבע מאשימה out of the blue

 
   
[udalit44]
  אגב לא נאמר או נרמז   15/11/2009 08:47 

הצטרף בתאריך :
13/07/2009 01:17

שעשית חשבון נפש לימין, אתה גם לא יכול כי חשבון נפש עושה מי שחטא.
ואתה כמי שהציג את עצמו השמאל- לא חטאת
ומה שאני סוברת בקצרה- הוא שכימין- אפילו הימנית המשתייכת לאמונתו הדתית או המפלגתית של יגאל עמיר-כל הפלג עצמו- לא חטאנו על כן אין אנו אשמים במעשיו
וזה אף הוכרע בבית המשפט- יגאל, אחיו וחברו הם אלו שנמצאו אשמים וטו לא!
אז אם אתה מבקש לעשות חשבון נפש כשמאל- זה מעין דרישה שהקורבן יעשה חשבון נפש כאקט "אצלותי" - לשמש דוגמא.

הייתי מצפה ממך, שאם אינך מוצא אשמים למעט אלה המרצים את הדין, שתדרוש חשבון נפש- כאומה , כעם, כאזרחים במדינה דמוקרטית
ולא כפלג קונטרה- כי בעצם הדרישה לחשבון נפש פוליטי אתה מייצר אשמים, אתה מביע עמדה שלא משתמעת לשום כיוון-"אפילו אנחנו השמאל-הקורבן- צרכים לעשות חשבון נפש
 אני מקווה שכעת הייתי יותר ברורה
   
דף : 1     1 |    >>1

[חזרה לפורום]  
מנהלי האתר - ישראל אדנה יסמני, אדנה זואודו 


ישראלים ממוצא אתיופי| יהודי אתיופיה| ביתא ישראל| אתיופים| תרבות אתיופית| מוזיקה אתיופית| נשים אתיופיות| גברים אתיופים, היכרויות אתיופים| קומדיה אתיופית| היסטוריה אתיופית| זמרים אתיופים |